Шарм Ел Шеик

ШАРМ ЕЛ ШЕИК

26.04-03.05.2021 
7 ноќи  / авион   
Шарм Ел Шеик, најпосетуваното летувалиште  на југот на полуостровот Синај, оддалечен 480 км од Каиро. Поволната клима и исклучителната географска положба, влијаеле Шарм Ел Шеик да стане светски позната туристичка дестинација. Сонце во текот на целата година, прекрасни песочни плажи, пријатно и топло Црвено Море со разновиден морски свет, фантастичните корални гребени се дел од убавините на Шарм Ел Шеик и причини поради кои мора да го посетите бисерот на Синај.  Затоа препуштете се на топлите сончеви зрацни, прекрасното море, непроценливата убавина на природата, живописниот подводен свет и овозможете си одмор од соништата.   
 
1. Ден    26.04.2021         СКОПЈЕ - ШАРМ ЕЛ ШЕИК   
Лет со компанијата Pegasus Airlines во 11:35 часот до Истанбул. Cлетување во Истанбул 13:55. Полетување за Шарм ел Шеик во 23:15чaсот. Пристигнување на аеродромот Шарм Ел Шеик  во 00:55 часот. Трансфер и сместување во избраниот хотелот. Ноќевање.   

2 - 6 Ден              27.04-01.05.2021            ШАРМ ЕЛ ШЕИК 
Денови за одмор во хотел на база All inclusive. Слободно време со можност за користење на хотелските содржини и факултативни излети.
 
7 Ден          02.05.2021                    ШАРМ ЕЛ ШЕИК  - СКОПЈЕ 
Појадок. Одјавување од хотел до времето предвидено за трансвер (околу полноќ) . Трансфер до аеродром Шарм Ел Шеик . Лет за Истанбул со Pegasus Airlines во 03:20 слетување во 06:55 часот. Од Истанбул полетува во 10:25, слетува во Скопје 10:55 на 03.05.2021. 
 
 

Хотел  26.04 – 03.05.2021
7 ноќи 
Grand Plaza Sharm El Sheikh
http://www.sharmgrandplaza.net/ 
439 €
Parrotel Beach Resort 
http://www.parrotelresorts.com/ 
465 €
Barcello Thiran Sharm  
https://www.hotels.com/ho326137/barcelo-tiran-sharm-sharm-el-sheikh-egypt/
499 €


 Цените се по лице и вклучуваат: 
✔ 7ноќевања  
✔ All inclusive услуга 
✔Редовна авионска линија од Скопје со PEGASUS AIRLINES   
✔ Аеродромски такси  
✔ Чекиран багаж до 20кг + 7 кг рачен багаж 
✔  Влезната виза е БЕСПЛАТНА  
✔  Организиран трансфер 
✔ Организација на аранжманот 
 
  Цените не вклучуваат:   
✔Меѓународно патничко здравствено осигурување. 
✔ Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци. 
✔  ПЦР тест не постар од 72часа пред влез во државата е задолжителен. (Асистираме за закажување на навремен тест во акредитирана лабораторија по цена од 2.200 денари) .  
 
  Напомена :  
✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места на авион и во хотел - на барање)  
✔Пасошот треба да е со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на престојот во Хургада 
✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејш 

Шарм Ел Шеик

26.04-03.05.2021
7 ноќи / авион
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+