Murite Club Hotel 4*

Murite Club Hotel 4*
Банско - Бугарија
Зима 2020 / 2021
Murite Club Hotel
   
Тип на сместување 01.12.2020 - 19.12.2020 
21.02.2021 - 17.04.2021 
HB
20.12.2020 - 26.12.2020 
03.01.2021 - 16.01.2021 
HB
27.12.2020-02.01.2021 
HB
17.01.2021-20.02.2021
HB
По лице во  двокреветна стандард соба во   
Orchidea зграда
 21,50  €  31,35  €  44,00  €  29,15  €
Еднокреветна стандард соба во
Orchidea зграда
31,90  € 47,30  €  65,45  €  44,00  €
По лице во апартман со една спална соба во
Orchidea зграда
24,75 € 34,65 €  50,60  €  32,45  €
По лице во апартман со две спални соби во
Orchidea зграда
 22,50  €  31,35  €  44,00  €  29,15 €
По лице во апартман со три спални соби во
Orchidea зграда
22,50 € 31,35  €  44,00  €  29,15  €
По лице со двокреветна delux соба во Azalia зграда 26,95  €  37,95  €  54,00  €  35,75  €
Еднокреветна Deluxe соба во Azalia зграда  40,70  €  57,20  €  80,50  €  53,90  €
По лице во апартман со една спална соба во
Azalia зграда
 31,35  €  42,,35  €  62,00  €  40,15  €
По лице во апартман со две спални соби во 
Azalia зграда
 26,95 €  37,95  €  54,00  €  35,75 €
По лице во апартман со три спални соби во
Azalia зграда
 26,95  €  37,95 €  54,00  €  35,75  €
www.murite.bg

Цената е дадена по лице на ден на база полупансион(појадок и вечера)

 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера.
- Бесплатно користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, џакузи, wi-fi на рецепција, детски клуб, бесплатен превоз до првата станица на ски гондолата – со закажување на рецепција.

*Минимум престој 4 ноќевања за периодот 27.12.2020 - 02.01.2021
 
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба Orchidea/Azalia – 1 лице
- Двокреветна соба Orchidea/Azalia – 2 лица
- Апартман со една спална соба Orchidea/Azalia – минимум 2 лица, максимум 2+2 лица
- Апартман со две спални соби Orchidea/Azalia – минимум 4 лица, максимум 4+2 лица
- Апартман со три спални соби Orchidea/Azalia – минимум 6 лица, максимум 6+2 лица 

Попусти и доплати:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Деца до 5.99 години – БЕСПЛАТНО!
- Дете од 5.99 - 13.99 на стандардно легло – 50% попуст (во двокреветна соба Orchidea/Azalia)
- Прво дете од 5.99 - 13.99 на дополнително легло – БЕСПЛАТНО!
- Второ дете од 5.99-13.99 на дополнително легло - 50% попуст.
- Возрасен на дополнително легло - 50% попуст.
- Доплата за All Inclusive – 8 евра за возрасен на ден, 4 евра за деца од 5.99 – 13.99 години на ден.
- Доплата за Новогодишна Вечера (задолжителна) 69 евра за возрасни и 35 евра за деца 5,99 - 13,99 на ден.
- Доплата за Божиќна Вечера - 29 евра за возрасни и 17,50 евра за деца 5,99 - 13,99 на ден. 

ПОПУСТ
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020 И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.11.2020 
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.11.2020 И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.12.2020

Попустите за рана уплата не се валидни во период од 27.12.2020 – 02.01.2021
Попустите за рана уплата не важат за доплатите!

АКЦИЈА
7=6, 14=12 валидни за датуми на престој: 01.12.2020 – 19.12.2020 и 17.01.2021 – 17.04.2021

Акцијата е валдина само за попустот од 10% за рана уплата.
Акцијата не е валидна за доплатите.

 

Галерија

 

Murite Club Hotel 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+