МИНХЕН

МИНХЕН

City Break - Април
01-04.04.2023 - 245 ЕУР - Авион
 
Минхен

Минхен, главниот град на Баварија и трет по големина во Германија. Културен и боемски центар, град со бројни историски споменици кои зборуваат за вековните Баварски владетели од династијата Вителсбах, многубројни ремек дела од модерната технологија и архитектура како што е и познатата Алианс - Арена. Светскиот центар на саеми, градот на пивниците и надалеку познатиот Октоберфест.

   
1 ден
   СКОПЈЕ – МИНХЕН
Полетување за Минхен во 07:40 часот. Препорачуваме два часа пред вашиот лет да бидете на аеродром. Пристигнување во Минхен во 09:05 часот. Индивидуален трансфер до хотел и сместување во истиот. Ви предлагаме да го посетите плоштадот Marienplatz кој се наоѓа во срцето на Минхен, од каде што можете да видите многубројни стари згради, цркви и знаменитости. Дворецот Нимфенбург, летната резиденција на Вителсбахови, како и плоштадот Виктуалиенмаркт. Ноќевање. 

2 ден
   МИНХЕН
Појадок. Препорачуваме посета на Дворецот Нојшванштајн (Neuschwanstein) со воз кој се наоѓа 118 км од Минхен. Ноќевање. 

3 ден
   МИНХЕН
Појадок. Предлог посета на Англиската градина (Englischer Garten). Зборувајќи за светско ниво, Минхен располага со најголемиот урбан зелен простор. Белите дробови на Минхен, именувани во чест на Англичанецот кои ги дизајнирал, нудат за секого по нешто. Остатокот од денот поминете го во посета на резиденцијата Максимилианеум, националната опера и театар, Ноќевање. 

4 ден
   МИНХЕН - СКОПЈЕ
Појадок. Слободно време за прошетка и шопинг. Индивидуален трансфер до аеродром. Препорачуваме два часа пред вашиот лет да бидете на аеродром. Полетување за Скопје во 15:00 часот. Пристигнување во Скопје во 17:50 часот.
 
ЦЕНА 245 €
 
Цената ги вклучува следниве услуги:
 • Авионски превоз на дадената релација / WizzAir
 • Аеродромски такси
 • Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 42х32х25см)
 • Сместување во хотели во Минхен / база 3 ноќевања со појадок
Цената не вклучува:
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со редовна “shuttle bus“ линија
 • Влезници во музеите и културно – историските споменици
 • Патничко - здравствено осигурување
Напомена:
 • Цената на аранжманот зависи од моменталната расположливост на местата
 • Промената на времето на авионскиот лет зависи од авиокомпанијата
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на Атлас Корпорејшн и СКТМ

Галерија

МИНХЕН

01-04.04.2023 - 245 ЕУР - Авион
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+