Интерхотел Сандански

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ - БУГАРИЈА

2022
 
Сандански
   
 

Тип на соба петок и сабота недела - четврток
BB HB BB HB
 DBL стандард 110 141 92 122
SGL стандард 78 91 64 78
 Супериор соба  133 163 110 142
 Студио 161 190 133 163
 Апартман 181 190 151 180
Апартман фамилијарен /3 adl 246 292 206 250
                    ДОПЛАТИ        
  доп. легло - дете 4-11,99 г. во studio/app 0 9 0 9
 доп. легло - дете 4-11,99 г. во std соба 17 25 15 22
Дете од 4-11,99 на редовно легло во еднокреветна соба со еден возрасен 0 6 0 6
 доп. легло - 12-15,99 - во соба/std/app 37 40 31 35
 доп. легло – возрасен - во std/app 37 40 31 35
 дете до 3,99 г 0 0 0 0Цените се дадени по СОБА на ден, вклучува : 

• Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера) 
• Користење на сауна, парна бања, фитнес центар 
• Користење затворен и отворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери) 
• Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С 
• Лежалка и пешкир покрај базените 
• Безжичен интернет во целиот хотел 
• Паркинг 
• Сеф на рецепција 
• Туристичка такса


Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси. 
 
 
 
 
Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ

Сместување Минимум Максимум
 Двокреветна соба 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
Супериор соба / студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Апартман  1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Апартман ФЕМИЛИ 1 возрасен 4 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.9 9г.
 

 


НАПОМЕНА! 
Хотелот не прима домашни миленици 
Цените се во €, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд 
 
СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ: 
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време) 
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)  
 
 
 
Oстанати услови 
• За резервација потребна е уплата на депозит од 30% 
• За овој аранжман важат Општите услови за патување на  Т.А АТЛАС КОРПОРЕЈШН и СКТМ 


Галерија

Интерхотел Сандански

Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+