Хургада за Велигден

ХУРГАДА  ЗА ВЕЛИГДЕН 

                   
26.04-03.05.2021 
6 ноќи  /авион 
Хургада,дестинација која со години одзема воздишки на посетители и создава волшебни спомени. Дестинација која со нетрпение ќе очекувате да ја посетите повторно и заслужено го добива епитетот Бисер на Црвеното море. Основана е на почетокот на 20 век како мало рибарско село,  а денеска е водечки туристички центар на крајбрежјето на Црвено Море , популарна по долгите песочни плажи, топло време, ноќен живот,прекрасно море и одлични услови за спортови на вода... 
 
1. Ден      26.04.2021             СКОПЈЕ - ХУРГАДА  
Лет со компанијата Pegasus Airlines во 11:35 часот до Истанбул. Cлетување во Истанбул 13:55. Полетување за Хургада во 23:05чaсот. Пристигнување на аеродромот Хургада  во 00:45 часот. Трансфер и сместување во избраниот хотелот. Ноќевање.  
 
2 - 6 Ден   27.04-01.05.2021   ХУРГАДА 
Денови за одмор во хотел на база All inclusive. Слободно време со можност за користење на хотелските содржини и факултативни излети. 

7 Ден       02.05.2021               ХУРГАДА - СКОПЈЕ 
Појадок. Одјавување од хотел во 12 часот . Слободно време до закажаниот трансфер до аеродром Хургада. Лет за Истанбул со Pegasus Airlines во 01:45 слетување во 05:35 часот. Од Истанбул полетува во 10:25, слетува во Скопје 10:55 на 03.05.2021
 
 Хотел  26.04 – 03.05.2021
6 ноќи 
Marlin Inn Azur Resort 4* 399 €
Long Beach Resort 4*   421 €
Pharaoh Azur Resort 5* 425 €
Jasmine Palace Resort 5*   430 €
Ali Baba Hotel  4* 445 €
Stela Di Mare Beach Resort  5* 455 €
Prima Life Makadi Resort 5* 463 €
Цените се по лице и вклучуваат: 
6 ноќевања  
All inclusive услуга 
Редовна авионска линија од Скопје со PEGASUS AIRLINES   
Аеродромски такси  
Чекиран багаж до 20кг + 7 кг рачен багаж 
✔  Влезната виза е БЕСПЛАТНА  
✔  Организиран трансфер 
Организација на аранжманот 
 
  Цените не вклучуваат:   
Меѓународно патничко здравствено осигурување. 
Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци. 
✔  ПЦР тест не постар од 72часа пред влез во државата е задолжителен. (Асистираме за закажување на навремен тест во акредитирана лабораторија по цена од 2.200 денари) .  
 
 
 
  Напомена :  
Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места на авион и во хотел - на барање) 
✔ Пасошот треба да е со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на престојот во Хургада 
За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн 

Хургада за Велигден

26.04-03.05.2021 6 ноќи /авион /
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+