Hotel Junior 3*

Hotel Junior 3*  
Брзече - Копаоник - Србија 
Зима 2020 / 2021


ГОСТИНСКА КУЌА  ХОТЕЛ ЈУНИОР 3*   КОПАОНИК
ЕСЕН /ЗИМА  2020 /2021  Цените се дадени по соба на ден на ВВ
Тип на сместување Услуга 30.09 – 19.12.20 20.12 – 27.12.20 03.01– 09.01. 21 10.01– 30.01.21 31.01 – 15.02.21 16.02– 28.02.21
Забелешки BB     Минимум престој 5 ноќевања SPO понуда Минимум престој 5 ноќевања    
7=6 ноќевања
Economy за 2 лица BB 43 € 48 € 51 € 50 € 52 € 50 €
Standard за 2 лица BB 50 € 55 € 57 € 56 € 59 € 56 €
Standard за 3 лица BB 63 € 68 € 70 € 69 € 72 € 69 €
Family за 3 лица BB 77 € 82 € 84 € 83 € 86 € 83 €
Family за 4 лица BB 90 € 95 € 97 € 96 € 99 € 96 €
Friends за 5 лица BB 110 € 115 € 117 € 116 € 119 € 116 €
10 % попуст за рана резервација и 50 % уплата до 30.10.2020 Доплати за деца:

 • Прво дете од 0-6 год. koe дели кревет со двајца возрасни-БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 0-6 год. и дете од 7-11 год.koe дели кревет со двајца возрасни плаќа  10 eur по ден за BB ( ноќевање со појадок)

Цената вклучува:

 • Цена по соба за сместување на база на ноќевање со појадок (BB) шведска маса ( во услови на COVIT 19 вирус - сет мени ), во одбраната соба и за број на лица според табелата
 • Паркинг во хотелот (во зависност од паркинг местата што се на располагање – хотелот има 70 места) 

-      Бесплатен Wi-Fi во хотел

 • Користење на ski box
 • Анимација за деца во попладневните часови

Доплати:

 • Ски бус до центарот на Копаоник
 • Ски карта за  скијачката патека на хотел Јуниор (400 m долга, сина), ски  опрема или ски инструктор
 • Wireless internet во соба
 • Спа центар, базен, сауна, jacuzzi, парно купатило, теретана
 • Билијард, мини фудбал,  пинг понг и др.

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса- 1€ по лице по ден за возрасни, 0.50€ по лице по ден за деца од 7 -15 год. деца под  7 години-бесплатно

 Забелешка:
        - Туристичката такса се одредува од локалните власти и може да биде променлива. Во случај на промена, хотелот ќе го извести клиентот и ќе бара доплата според промените  

                                                 ЗА ГОСТИНСКАТА КУЌА ЈУНИОР
 
Гостинската куќа Јуниор е сместена на планината Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на идеална надморска височина од 1070 м. Голема предност во сместување ќе имаат гостите во Гостинската Куќа Јуниор а ќе ги користат сите содржини под истите услови како и гостите во Хотел Јуниор. Овој објект располага со

 • 26 соби со максимум капацитет од 80 кревети
 • Spa центар, кој вклучува мал базен за релаксација 2x 4m, сауна, 2 џакузи, 2 амам тушеви, соби за масажа и соблекувални со шкафче ,бањарка , папучи и крпи
 • Соствена скијачка патека за почетници, 400m долга, сина

 -     Snow tubing slope

 • Ski service
 • Ресторан "Four seasons", со капацитет до 300 луѓе
 • A la cart ресторан "Kitchen & Bar", со капацитет до 115 луѓе
 • Бизнис центар со конференциска сала со капацитет до 200 седишта и 2 простории за состаноци со капацитет од 50-60 луѓе
 • Привате паркинг со видео надзор и обезбедување
 • Fitness центар со модерна опрема за вежбање

-             Тениски игралишта покриени со акрилна Laykold површина, игралишта за кошарка,
одбојка и ракомет , мини фудбалско игралиште со вештачка трева, големо фудбалско
игралиште и помошно поле со природна трева
-             Мини маркет

 • Соба за играње
 • Менувачница

Опис на собите:
Economic соби (17m²) за макс. 2 лица
Standard соби (22 – 24m²) за макс. 3 лица
Comfort соби (27 – 32,5m²) за макс. 4 лица
Family соби (42m²) за макс. 4 лица
Friends соби (41m²) за макс. 5 лицаГалерија

Hotel Junior 3*

Гостинска куќа
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+