Hotel Junior 3*

Hotel Junior 3*
Брзече - Копаоник - Србија
Зима 2020 / 2021
Hotel Junior


Хотел Јуниор "All seasons sports and spa resort" е сместен на планината Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на идеална надморска височина од 1070 м.

   
ХОТЕЛ ЈУНИОР 3*   КОПАОНИК
ЗИМА  2020 /2021  Цените се дадени по соба од ден
Тип на сместување Услуга 03.01 - 10.01.21 10.01 - 30.01.2131.01- 13.02.21 13.02 – 16.02.21 16.02 - 28.02.21 28.02 –  31.03.21
Забелешки HB  СПО понуда 6=7 ноќевања СПО понуда 6=7 ноќевања СПО понуда 6=7 ноќевања Мин 3 ноќевањаСПО понуда 6=7 ноќевањаСПО понуда 6=7 ноќевања

Economy за 2 лица HB 80 € 64 € 64 € 78 € 64 € 58 €
Standard за 2 лица HB 87 € 71 € 71 € 85 € 71 € 65 €
Standard за 3 лица HB 104 € 88 € 88 € 102 € 88 € 82 €
Standard за 4 лица HB 121 € 105 € 105 € 119 € 105 € 99 €
Comfort за 2 лица HB 92 € 76 € 76 € 91 € 76 € 71 €
Comfort за 3 лица HB 109 € 93 € 93 € 108 € 93 € 88 €
Comfort за 4 лица HB 126 € 110 € 110 € 125 € 110 € 105 €
Family за 3 лица HB 92 € 101 € 101 € 116 € 101 € 96 €
Family за 4 лица HB 109 € 118 € 118 € 133 € 118 € 113 €

www.hoteljunior.rs 

Доплати за деца:  
- Прво дете од 0-6 год. кое дели кревет со двајца возрасни- БЕСПЛАТНО,  
- Второ дете од 0-6 год. и дете од 7-11 год. , со двајца возрасни плаќа  12 eur по ден на полупансион 
 
Цената вклучува:  
- Цена по соба за сместување на база на полупансион (HB) појадок и вечера на шведска маса ( во услови на COVIT 19 вирус - сет мени) 
- Паркинг во хотелот (во зависност од паркинг местата што се на располагање - хотелот има 70 места)   
-  Бесплатен Wi-Fi во Lobby bar 
-  Користење на ski box 
- анимација за деца во попладневните часови 
Доплати:  
- Ски бус до центарот на Копаоник  
- Ски школа - на барање  
- Ски карта за  скијачката патека на хотел Јуниор (400m долга, сина), ски опрема или ски инструктор 
- Wireless internet во соба 
- Спа центар, базен ( 2 х 4 м), сауна, jacuzzi, парно купатило, теретана 
- Билијард, мини фудбал,  пинг понг и др. 
 
Цената не вклучува: 
- Туристичка такса- 1€ по лице по ден за возрасни, 0.50€ по лице по ден за деца од 7 -15 год. , деца под  7 години-бесплатно 

 Забелешка: 
        - Туристичката такса се одредува од локалните власти и може да биде променлива. Во случај на промена, хотелот ќе го извести клиентот и ќе бара доплата според промените    

JUNIOR SUITES  - ЦЕНАТА Е ПО НОЌЕВАЊЕ АПАРТМАН
апартман   Deluxe  Family  Superior SPA 
период Мин. престој 1-2 лица 1-4 лица 1-4 лица 1-2 лица
03.01-10.01.21
СПО понуда 6=7 ноќевања
  123 € 157 € 175 € 244 €
10.01-31.01.21
СПО понуда 6=7 ноќевања
  104 € 139 € 157 € 226 €
31.01-13.02.21
СПО понуда 6=7 ноќевања3
123 € 157 € 175 € 244 €
13.02-16.02.21
16.02-28.02.21
СПО понуда 6=7 ноќевања
  98 € 133 € 150 € 220 €
28.02-31.03.21
СПО понуда 6=7 ноќевања
  95 € 130 € 147 € 217€

Цената е дадена за едно ноќевање по апартман 

Доплата за оброци  
Појадок - 3 еур за возрасен по ден / 1.5 еур за дете од 07-11 год.  
Вечера - 4 еур за ворзасен по ден / 2 еур за дете од 07-11 год.  
- Туристичка такса- 1€ по лице по ден за возрасни, 0.50€ по лице по ден за деца од 7 -15 год. , деца под  7 години-бесплатно 
 

DELUXE СОБИ ЈУНИОР
Тип на соба мин. ноќи DELUXE соба DELUXE + соба
период Полупансион HB за 2 лица за 2 лица за 3 лица
03.01-10.01.21
СПО понуда 6=7 ноќевања
 
100 € 
105 € 122 €
10.01-30.01.21
СПО понуда 6=7 ноќевања
  84 € 89 € 106 €
31.01-13.02.21
СПО понуда 6=7 ноќевања

84 € 89 € 106 €
13.02-16.02.21  3 98 € 104 € 121 €
16.02-28.02.21
СПО понуда 6=7 ноќевања

84 € 89 € 106  €
28.02-31.03.21
СПО понуда 6=7 ноќевања
  78€ 84 € 101 €

Цената е дадена за едно ноќевање по соба на база полупансион 

• Туристичка такса- 1€ по лице по ден за возрасни, 0.50€ по лице по ден за деца од 7 -15 год. , деца под  7 години-бесплатно  

ЗА ХОТЕЛ ЈУНИОР 

  Хотел Јуниор како дел на "All seasons sports and spa resort" е сместен на планината Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на идеална надморска височина од 1070 м.  

Хотелски содржини:  

- 71 соби и 7 различни категории на апартмани  

- Spa центар, кој вклучува мал базен за релаксација 2x4 m, сауна, 2 џакузи,  2 амам тушеви, соби за масажа и соблекувални со шкафче ,бањарка , папучи и крпи 

- Сопствена скијачка патека за почетници, 400 m долга, сина  

 -  Snow tubing slope  

- Ски сервис 

- Ресторан "Four seasons", со капацитет до 300 луѓе  

- A la cart ресторан "Kitchen & Bar", со капацитет до 115 луѓе 

- Бизнис центар со конференциска сала со капацитет до 200 седишта и 2 простории за состаноци со капацитет од 50-60 луѓе 

- Приватен паркинг со видео надзор и обезбедување  

- Fitness центар со модерна опрема за вежбање  

- Тениски игралишта покриени со акрилна Laykold површина, игралишта за кошарка, одбојка и ракомет , мини фудбалско игралиште со вештачка трева, големо фудбалско игралиште и помошно поле со природна трева 

Мини маркет 

- Соба за играње 

- Менувачница 

Опис на собите: 

Економи соба (15 - 21m²) за макс. 2 лица, со: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар, електронска брава на вратата, биро и бања (туш кабина, фен, огледало за горниот дел на сликата, козметички огледало СОС сигнал). 

Стандардна соба (21,5 - 25m²) за макс. 4 лица, со: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар, електронска брава, биро и бања (туш кабина, фен, 2 огледала , СОС сигнал). 

Комфорт соба (25 - 33,5 m²) за макс. 4 лица, со: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар,  електронски брава, биро и бања (туш кабина, фен,  2 огледала, СОС сигнал). 

Фамилијарна соба (33,5 - 37 m²) со две простории за макс. 4 лица, со: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар, брава и електронски вратата, биро, openable прозорци и бања (туш кабина, фен, 2 огледала,  СОС сигнал). 

  Deluxe suit ( 47,5 m2) за макс. 2 лица со : спална и 2 купатила ( Jacuzzi, туш, фен, огледало, СОС сигнал и Jacuzzi бања, дневна соба, како и TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар,  електронска брава, биро. 

Family suit ( 48,5 - 56 m2 ) за макс. 4 лица : содржи две спални и дневна соба, со: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар,  електронски брава, биро и бања (туш кабина, фен,  2 огледала, СОС сигнал).  

Superior Suit ( 83 m2 ) за макс. 4 лица : содржи две спални и дневна соба, со: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар,  електронски брава, биро и 2 купатила (Jacuzzi бања / туш кабина, фен,  2 огледала, СОС сигнал). 

SPA Suit ( 100 m2 ) за макс. 2 лица со : спална со купатило ( Jacuzzi, туш, фен, огледало, СОС сигнал ), дневна соба, уште едно купатило и затворена тераса со Jacuzzi бања и сауна. Содржи  TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар,  електронска брава, биро   

Deluxe и Deluxe + соби се наоѓаат во мирниот дел на Guesthouse Јуниор. Прилагодени за семејства со мали деца , бизнис гости и лица со попреченост. Дел од "All seasons sports and spa resort" блиску се поврзани со Хотел Јуниор такашто гостите можат да ги користат сите содржини кои се дел од Хотел Јуниор.  

Deluxe соби ( 17 m2 ) за макс. 2 лица и вклучуваат : TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар,  електронски брава, биро и бања (туш кабина, фен,  2 огледала, СОС сигнал).  

Deluxe + соби ( 22 m2 ) за макс. 3 лица ( 2 возрасни и 1 дете) и вклучуваат: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар,  електронски брава, биро и бања (туш кабина, фен,  2 огледала, СОС сигнал).  


Галерија

 

Hotel Junior 3*

Копаоник - Србија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+