Hotel Iceberg 4*

Hotel Iceberg 4*
Банско - Бугарија
Зима 2020 / 2021
Hotel Iceberg
                                                                                                           ХОТЕЛОТ НЕМА ДА РАБОТИ ВО ЗИМА 2020/2021 

 
Вид на сместување 01.12.2020 – 20.12.2020
04.03.2021 – 07.03.2021
BB
14.01.2021 – 31.01.2021
17.02.2021 – 03.03.2021
BB
21.12.2020 – 27.12.2020 
04.01.2021 – 13.01.2021
01.02.2021 – 16.02.2021
BB
28.12.2020 – 03.01.2021
BB
По лице во двокреветна стандардна соба
Еднокреветна соба
По лице во двокреветна Супериор соба 
Family Mansard за 4 лица 
Голем апартман за 4 лица 

Цената е дадена по лице/апартман по ден на база ноќевање со појадок


 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок (BB)
- Слободно користење на внатрешен базен, џакузи, фитнес, парна бања, ски-гардеробер за ски опрема, превоз до првата станица на ски-гондолата со закажување на рецепција, детско катче за играње, интернет во лоби бар.

Минимум престој 3 ноќевања во период од 28.12.2019 до 02.01.2020!
 
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба – 1 лице
- Двокреветна соба – 2 лица
- Двокреветна супериор соба - 2 + 2 лица
- Family Mansard – 2 + 2 лица
- Голем апартман за 4 лица - 4 + 2 лица 

Попусти:
- Дете до 1.99 години - БЕСПЛАТНО.
- Прво дете од 2 – 5.99 години на дополнително легло со двајца возрасни – 70% попуст.
- Второ дете од 2 – 5.99 години на дополнително легло со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО на услуга ноќевање со појадок.
- Дете од 6 – 11.99 години на дополнително легло со двајца возрасни – 50% попуст.
- Возрасен на дополнително легло - 20% попуст. 

Доплата:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Вечера – 8 евра за возрасен по ден, 4 евра за деца до 11.99 години.
- Новогодишна вечера (задолжителна) 81 евро за возрасен, 35 евра за деца од 6 – 11.99 години (Вклучени алкохолни и безалкохолни пијалоци)
- Baby Cot – 6 евра на ден (на барање) 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2019!!!

АКЦИЈА
За денови преку недела:
4 ноќевања од Недела до Среда, едно ноќевање бесплатно за Четврток на база ноќевање со појадок – валидно за сите периоди, освен Новогодишниот период.
За викенди:
6=7 валидно за сите периоди, освен за периодот од 28.12.2019 – 03.01.2020!

 

Галерија

 

Hotel Iceberg 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+