Хотел Бистра 5*

Хотел Бистра 5*
Маврово - Македонија
Зима 2019 / 2020
Хотел Бистра


Локација: во близина на Мавровско Езеро и во близина на трите ски лифта.

Капацитет: 118 кревети во стандардни двокреветни соби, делукс соби и деликс соби со џакузи

Хотелски содржини: бар, сауна, ресторан, фитнес сала, затворен базен, џакузи, конференциска сала, клуб “Ratrac”, спортски терени за кошарка, фудбал, тенис, пицерија, 

Опременост на собите: соби со џакузи бањи, телефон, ТВ, фен...

   
Тип на сместување Стандардна соба Сопба со џакузи
Ценовник од Недела до Четврток 
Еднокреветна соба 61 € 71 €
Двокреветна соба 86 € 106 €
Ценовник од Петок и Сабота
Еднокреветна соба 91 € 101 €
Двокреветна соба 129 € 149 €
Цени за период до 30.12.2019 – 01.01.2020  и за 14.02.2020 – 16.02.2020
Еднокреветна соба 117 € 127 €
Двокреветна соба 167 € 187 €
Цени за период до 02.01.2020 – 15.01.2020
Еднокреветна соба 91 € 101 €
 Двокреветна соба 129 € 149 €
 
Во цената е вклучено:
Сместување на база појадок и вечера,
Бесплатен WI-FI,
Бесплатен паркинг,
Користење на Спа центар (базен, џакузи, турска бања) во Хотел Бистра и Хотел Лоџ
Користење на Спа центар (базен, џакузи) во Хотел Спорт
Туристичка такса
Детско игралиште 

Забелешки:
Деца до 6 години – бесплатно
Деца од 7 до 12 години – 50% попуст
Лица над 12 години плаќаат како возрасен
Цена за дополнителен оброк 7 €
Check in 14 h / Chack out 10h
Доцен chack out до 18h – 40% од редовната цена за возрасен
Трето лице – 40% од редовната цена за возрасен

 

Галерија

 

Хотел Бистра 5*

Македонија - Зима
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+