Hotel Astera 4*

Хотел Astera 4*
Банско - Бугарија
Зима 2020 / 2021
Хотел Astera
   
Тип на сместување 01.12-10.12.20
14.12-19.12.20
08.03-30.04.21
25.01-31.01.21
08.02-12.02.21
15.02-19.02.21
22.02-26.02.21
01.03-07.03.21
11.12-13.12.20
20.12-27.12.20
04.01-24.01.21
01.02-07.02.21
13.02-14.02.21
20.02-21.02.21
27.02-28.02.21
28.12-03.01.21
ГЛАВНА ЗГРАДА BB HB BB HB BB HB BB HB
По лице во DBL  STD соба 26.95 € 37.95 € 39.05 € 50.05 € 44.55€ 55.55 € 80.30 € 91.30 €
SGL STD соба 46.20 € 57.20 € 64.90 € 75.90 € 72.60 € 83.60 € 125.40 € 136.40 €
По лице во DELUX DBL ( поглед планина ) 32.45 € 43.45 € 44.55 € 55.55 € 50.05 € 61.05 € 85.80 € 96.80 €
SGL соба ( поглед планина ) 55 € 66 € 72.60 € 83.60 € 81.40 € 92.40 € 134.20 € 145.20 €
По лице во One bedroom Suite 55.55 € 66.55 € 69.85 € 80.85 € 77.55 € 88.55 € 105.60 € 116.40 €
По лице во Two bedroom Suite 60.50 € 77.55 € 81.95 € 92.95 € 91.85 € 102.85 € 113.30 € 125.40 €
АПАРТМАНСКА ЗГРАДА RO RO RO RO
Изнајмување One bedroom App ( 2+2) 101.20 € 126.50 € 140.80 € 191.40 €
Изнајмување Two bedroom App ( 4+2) 123.20 € 149.60 € 165 € 214.50 €
Изнајмување Three bedroom App ( 6+2) 147.40 € 173.80 € 189.20 € 242 €
www.asterabansko.com

Цената е дадена по лице на ден на база ноќевање со појадок или полупансион

или изнајмување на апартмани  

 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање на база појадок , полупансион (појадок и вечера) или само сместување
- Бесплатно користење на Аква паркот со базени, сауна, фитнес, паркинг, ски гардероба за сопствената опрема, интернет во јавните простории, превоз до првата станица на ски гондолата според распоред на рецепција 

- Апартманите во апартманската зграда не се чистат секој ден, пешкири и додатоци се менуваат секои три дена 

Капацитет на сместување:
- Двокреветна соба – 2 + 1 лице
- Еднокреветна соба – 1 лице
- Апартман со една спална соба – 2 + 2 лица
- Апартман со две спални соби – 4 + 2 лица 

Попусти:
- Деца до 1,99 години – БЕСПЛАТНО
- Прво дете од 2 - 11,99 години на дополнително легло со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО 
- Секое наредно дете од 2 - 11,99 години со двајца возрасни  - 50 % попуст.
- Едно дете од 2 - 11,99 години со еден возрасен -е бесплатно а возрасниот плаќа цена за еднокреветна соба
- Две деца од 2 - 11,99  - 50% попуст.
- Деца до 11,99 со четворица возрасни во SUITE се бесплатни
- Возрасен на дополнителен кревет - 20% попуст од регуларната цена. 

Доплати:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) - 97 евра за возрасни и 55 евра за деца од 2 -11,99 години.
- Доплата за Божиќна вечера - 55 евра за возрасни и 35 евра за деца од 2 - 11,99 години. 

15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.10.2020
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2020
Попустот за рана уплата не важи за период од 29.12.2020 – 03.01.2021

АКЦИЈА
10 % попуст на цената за 1 ноќевање за 7 ноќевања
15 % попуст на цената за 1 ноќевање за престој од 10 и повеќе ноќевања
Акцииите не може да се комбинираат меѓу себе и со попустот за резервации за рана уплата!

 

Галерија

 

Hotel Astera 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+