Хотел АДРИАТИК - Јелса 3*

Хотелот Хвар се наоѓа на островот Хвар во малото живописно гратче Јелса на еден шумски рид, наклонет кон крајбрежјето, со панорамски поглед кон морето од собите, ресторанот и барот. Бесплатен WiFi достапен е како и  бесплатен паркинг, ресторан со поглед на море и бар за гостите на хотелот.  
Сите соби во хотелот располагаат со сопствено купатило со туш и фен. Повеќето од собите имаат балкон или тераса, кои нудат поглед на Јадранското Море, островот Брач и Макарската ривиера на копното.Гостите можат да уживаат во избор на европска кујна во ресторанот на самото место со понуда All Inclusive. 
Хотелот располага со маслинова градина, затворен базен и мал отворен базен со сончева тераса и лежалки. Исто така постои и фитнес сала и забавна програма со анимација. Хотел Хвар нуди широк спектар на спортски објекти, вклучувајќи тениски игралишта и изнајмување велосипеди. 
Градот Јелса е на само кратка прошетка покрај плажата со многу продавници и клубови. Во близина на хотелот се наоѓаат неколку  плажи, од кои едната е погодна за деца 


www.hotelhvar-adriatiq.com
 

ХОТЕЛ ХВАР 3*

ПЕРИОДИ

 

24.04-30.04

01.05-21.05

22.05-18.06

19.06-09.07

10.07-20.08

 

25.09-09.10

18.09-24.09

04.09-17.09

21.08-03.09

1/2; 1/2 + 1; море, балкон

44,80

47,04

54,88

68,32

82,88

1/2; 1/2 + 1; парк, балкон

42,56

44,80

52,64

66,08

80,64

Минимален престој / ноќевања

3

3

3

4

5


Цените се дадени по лице во двокреветна соба за едно ноќевање на база Се вклучено 

Цената вклучува: Ноќевање на база All Inclusive по лице во двокреветна соба
  
Попусти и доплати: 
Трет возрасен - 10 % попуст 
Дете од 0-11,99 г. во двокреветна соба со 1 ворасен - 20 % попуст 
Дете од 0-11,99 г. кое користи кревет во ½ +1  со 2возрасни - Гратис 
Второ дете од 2-5,99 г. Во кревет со родители ( на барање) -50 % попуст 
Услуга полупансион - намалување од  7 еур од регуларната цена за All Inclusive ( вклучени пијалоци од автомат) 
Услуга ноќевање со појадок - намалување од 10 еур од регуларната цена за All Inclusive 
Доплата за еднокреветна соба -  40% од регуларната цена по лице во двокреветна соба 
Креветче за бебе- - 3 еур 
Доплата за клима - на барање , во собите со поглед на море - 7 еур на ден 
Доплата за миленичиња ( на барање ) - 8 еур на ден 
Туристичка такса - 1.4 еур за возрасен на ден , деца од 12-18 г. - 50 % од цената , деца до 12 години - не плаќаат  
 
АКЦИЈА : 7=6 & 14=12 важи за периодот од 24.04-11.06.2021 и од 11.09-09.10.2021 
 
Цените не вклучуваат:      
 
✔ За влез во Хрватска потребен е ПЦР -Негативен тест не постар од 72 часа од датумот на пристигнување 
      ( Атлас Корпорејшн ви нуди асистенција при закажување на тестирање по повластени цени во лиценцирани медицински лаборатории ) 
• Меѓународно патничко здравствено осигурување кое покрива COVIT 19     
• Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци 
• Туристичка такса која се плаќа на лице место   
   
Напомена :     
✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената на сместувањето во хотел - на барање)    
✔ Пасошот треба да е со важност најмалку 3 месеци од датумот на завршување на престојот во Хрватска   
✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн  


 

Хотел АДРИАТИК - Јелса 3*

Хвар
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+