Apart Hotel Casa Karina 4*

Apart Hotel Casa Karina 4*
Банско - Бугарија
Зима 2020 / 2021
Apart Hotel Casa Karina
   
Тип на сместување 01.12.2020 - 21.12.2020
01.03.2021 - 31.03.2021 
22.12.2021 - 26.12.2020  27.12.2020 - 03.01.2021 04.01.2021 - 29.02.2021 
BB HB BB HB BB HB BB HB
По лице во двокреветна соба 26.95 € 35.75 € 29.15 € 37.95 € 49.50 € 58.30 € 34.65 € 43.45 €
По лице во Студио 29.15 € 37.95 € 31.35 € 40.15 € 52.80 € 61.60 € 36.85 € 45.65 €
По лице во студио LUX 35.75 € 44.55 € 37.95 € 46.75 € 58.30 € 66.55 € 42.35 € 51.15 €
По лице во апартман со една спална соба 37.95 € 46.75 € 40.15 € 48.95 € 58.30 € 67.10 € 42.35 € 51.15 €
По лице во апартман со две спални соби 37.95 € 46.75 € 40.15 € 48.95 € 58.30 € 67.10 € 42.35 € 51.15 €
Еднокреветна соба 40.70 € 53.90 € 44 € 57.20 € 73.70 € 86.90 € 52.80 € 66 €
Возрасен на дополнително легло 21.45 € 30.25 € 23.60 € 32.45 € 39.60 € 48.40 € 28.05 € 36.85 €
Дете од 4 - 11,99 г.     на дополнително легло 15.95 € 21.45 € 18.15 € 23.65 € 29.70 € 36.30 € 21.45 € 26.95 €
Дете од 4 - 11,99 г.    на редовно легло 18.15 € 23.65 € 19.25 € 25.85 € 33 € 38.50 € 22.55 € 29.15 €
www.bansko-casakarina.com

Цената е дадена по лице на ден на база ноќевање со појадок или  полупансион

 
Цената вклучува:
- Ноќевање по лице на база ноќевање со појадок или полупансион
- Бесплатнo користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, Wi-fi

Минимум престој 5 ноќевања за период 27.12.2020 – 03.01.2021 и 01.04.2021-28.02.2021
Минимум престој 3 ноќевања за период 01.12.2020 – 26.12.2020 и 01.03.2021 – 31.03.2021 

Капацитет на сместување:
- Двокреветна соба – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 2 + 1 лице
- Студио – 2 возрасни + 1 дете до 3,99 год.
- Студио Lux – 2 возрасни + 2 деца до 11.99 години или 2 + 1 лице
- Апартман со една спална соба 2 возрасни + 2 деца до 11.99 години или 2 + 1 лице
- Апартман со две спални соби – 4 возрасни + 2 деца до 11.99 години или 4 + 1 лице 

Попусти и доплати:
-Деца до 3,99 год на екстра легло - БЕСПЛАТНО!
- Доплата за Новогодишна Вечера (задолжителна) 99 еур за возрасни и 50 еур за деца од 5,99 - 11,99 години.
- Бебешко креветче 2,60 еур од ден од креветче - плаќање на лице место.
- Подземен паркинг 6,20 евра од ден - се плаќа на лице место.
- Бањарки 2,60 евра за престој со депозит од 15,40 евра – се плаќа на лице место.
- Доплата за тур.такса 1 евро по лице по ден

ПОПУСТИ ЗА РАНА УПЛАТА
25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.10.2020 И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.11.2020
20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.11.2020 И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.12.2020
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2020 И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 10.12.2020

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВАТ ИЗМЕНИ НА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ СО ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА!!!

АКЦИЈА
7=6, 9=8, 11=10 и 14=12 - акцијата не е валидна за датуми на пристигнување во периоди: 27.12.2020 - 03.01.2021

АКЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРА СО ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА!

 

Галерија

 

Apart Hotel Casa Karina 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+