Hotel Trinity 4*


Hotel Trinity 4*
Hotel Trinity 4*
Банско - Бугарија
Зима 2019 / 2020
Хотел Trinity
   
Тип на соба 01.12.2019-19.12.2019
11.03.2020-31.03.2020
BB
20.12.2019 -27.12.2019
01.03.2020-10.03.2020
BB
03.01.2020-29.02.2020
BB
28.12.2018- 02.01.2020
HB
По лице во двокреветна соба  18,00 €  26,00 € 31,50 € 71,50 €
По лице во двокреветна delux соба со балкон 23,50 € 31,50 €  37,50 € 77,00 €
По лице во Family Suite 29,50 € 36,50 € 44,00 € 83,00 €
www.trinity-bansko.bg

Цените се дадени по ноќевање по лице со појадок 


 
Во цената е вклучено:
- Ноќевањесо појадок, освен за Новогодишниот
- Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи,паркинг, WI-FI во собите и заедничките простории, ски-гардероба, превоз до првата станица на скијачките терени – со закажуање на рецепција

Mинимум престој 4 ноќи за период 28.12.2019 - 02.01.2020!
Минимум престој 3 ноќи во период 20.12.2019 – 27.12.2019 и 01.03.2020 – 10.03.2020! 

Капацитет на сместување:
- Двокреветна стандардна соба - 2 + 1 лице / 3 + 0 лица
- Двокреветна delux соба - 2 + 1 лице / 3 + 0 лица
- Family Suite – 2 + 2 лица / 3 + 1 лице 

Попусти и доплати:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Деца до 1,99 години – БЕСПЛАТНО.
- Прво дете од 2 – 11,99 години на регуларно легло со еден возрасен – 50% попуст од цената за возрасен.
- Две деца од 2 – 11.99 години со еден возрасен – двете деца имаат попуст од 50% од цената на возрасен.
- Дете од 2 – 11.99 години на дополнително легло со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО.
- Две деца од 2 – 11.99 години со двајца возрасни – прво дете БЕСПЛАТНО, второ дете 50% попуст
- Возрасен на дополнителен кревет – 20 % попуст
- Еднокреветна соба – доплата од 80 %

Вечера – 9,5 евра за возрасен на ден, 5 евра за деца од 2 – 11.99 години на ден.
Новогодишна вечера (ЗАДОЛЖИТЕЛНА) – 86,50 евра за возрасен, 34,50 евра за деца од 2 – 11.99 години. 

20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.09.2019!
15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.10.2019!
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2019!

Попустот е валиден за престој во период од 01.12.2019 – 27.12.2019 и 03.01.2020 – 31.03.2020 година!
Попустот не важи за доплатите!

АКЦИЈА:
7=6, 14=12 – валидни за резервации со датуми на престој 01.12.2019 - 20.12.2019 и 01.03.2020 - 31.03.2020
Акцијата не важи за доплатите!

 

Галерија

 

Hotel Trinity 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+