Hotel Perun Lodge 4*


Hotel Perun Lodge 4*
Хотел Perun Lodge 4*
Банско - Бугарија
Зима 2019 / 2020
Хотел Perun Lodge
   
Вид на сместување 28.12.2019 - 03.01.2020
HB
04.01.2020 - 10.01.2020
01.02.2020 – 21.02.2020
HB
21.12.2019 - 27.12.2019
11.01.2020 - 31.01.2020
22.02.2020 - 06.03.2020
HB
01.12.2019 - 20.12.2019 
07.03.2020 - 20.04.2020 
HB
По лице во Студио 70,00 евра 49,00 евра 44,50 евра 37,50 евра
Студио за употреба на едно лице 139,00 евра 69,00 евра 64,50  евра 57,50 евра
По лице во апартман со една спална соба 76,00 евра 54,50 евра 49,00 евра 42,00 евра
www.perunlodge.com

Цената е дадена по лице на база ноќевање со појадок и вечера 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера (полупансион)
- Слободно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, интернет во лоби, ски гардероба, превоз до првата ски станица на гондолата.

Минимум престој 3 ноќевања во период од 28.12.2019 до 03.01.2020!
Капацитет на сместување:
- Студио - 2 регуларни легла + 1 дополнително легло
- One bedroom Apartment - 2 регуларни легла + 1 дополнително легло или 2 регуларни легла + 2 дополнителни легла
Попусти:
- Деца до 4,99 години на помошно легло – Бесплатно.
- Деца до 4,99 години на регуларно легло со еден возрасен – по цена за еднокреветна соба.
- Дете од 5 до 11.99 г. на дополнително легло – 17,50 евра на ден или 15 евра на ден на база ноќевање со појадок
- Деца од 5 до 11,99 на регуларно легло - 25% попуст од цената за возрасен, освен за период 28.12.2019 – 03.01.2020 каде што детето нема попуст.
- Возрасен на дополнително легло - 25 % попуст.
- Сместување на база ноќевање со појадок (BB) – намалување на цената за 2 евра по лице од редовната цена.
Доплата:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Задолжителна Новогодишна вечера – 83 евра за возрасен и 41,5 евра за деца 5 – 11,99 години
- Паркинг - 10,50 евра по ден од автомобил
20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.09.2019
15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛ0СНА УПЛАТА ДО 31.10.2019
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2019

АКЦИЈА
7=6; 10=9; 11=10; 14=12 за датуми 01.12.2019 до 20.12.2019 и од 22.02.2020 до крај на сезоната

Акцијата може да се комбинира со попустот за рана уплата!

 

Галерија

 

Hotel Perun Lodge 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+