ЦЕЛОСНА ПОНУДА

Лето 2018 - Хрватска - Трогир

Трогир
ТРОГИР е град сместен во срцето на Далмација на само 20 км одалеченост од Сплит. Трогир е сликовит град во кој секој камен е споменик, опколен со паркови кои се граничат со водена површина.
НАША ПРЕПОРАКА ЗА ПОСЕТА- Сплит, Шибеник, Брач, Хвар.- излети и крстарења

Хотел "Медена" 3***

www.hotelmedena.hr

ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТА ДО 28.02.2018 -15%!!!!!!
ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТА ДО 31.03.2018 -10%!!!!!!


Хотелот е сместен во борова шума ,одалечен само 4км од градот Трогир.Од малото рибарско село Сегет- поврзан е со прекрасно  шеталиште покрај морето со  должина од 1 км ,од Сплитскиот аеродром  е на 7 км.
Се состои од две главни згради (А и Б) и од 2-ва  депанданси (С и Д) кои се сместени на самата Хотелска плажа.
Хотелската понуда нуди
-Климатизиран ресторан  за појадок(06.00h-10.00h) и вечера(19.00h-21.30h)-  Шведска маса, , ресторан со со понуда на плажа,Пицерија, Аперитив бар,Сувенирница,Тераса со жива музика,Диско клуб како и Велнес студио –со доплата.
Спортски содржини
Спортски терени за ракомет,кошарка,мал фудбал,6 тениски терени,мини голф,одбојка на песок,спортови на вода(едрилици,даски за едрење,сандолини,чамци со весла,мото-чамци и скутери)
Одалеченост од плажа 100 метри .
Плажа комбинирана - ситен шљунак –погодна за деца, бетонска со чадори и лежалки
- Анимација за деца секој ден во термин 15.06-15.09.2018

ТИП НА СОБИ
1. Стандардни соби – комплет реновирани реновирани со клима и балкон ,опремени со телефон,ТВ сателитска, балкон со поглед на море или парк ,фен, фрижудер во секоја соба,бесплатен интернет
2. SUPERIOR соби – сите реновиран дел со балкон во стакло со поглед на море или дел со француски баклон Сите соби опремени со LCD ТВ,клима,мини фрижидер,фен ,бесплатен интернет.Тип на соба и период 02.06 - 17.06.2018
23.09 - 30.09.2018
HB
17.06  – 01.07.2018
09.09 – 23.09.2018
HB
01.07. – 15.07.2018
26.08 - 09.09.2018
HB
15.07-26.08.2017
HB
1/2  + 1  
Економи соба/парк
44 евра 52 евра 58 евра 65 евра
1/2 +1 
Стандардна соба/парк 
46 евра 53 евра 60 евра 66 еур
1/2  + 1 
Економи соба/море
48 евра 54 евра 61 евра 67 евра
1/2 +1 
Стандардна соба/поглед на море
52 евра 59 евра 65 евра 70 еур
1/2 +1 
Супериор  француски балкон/море
54  евра 62 евра 71 евра 77 еур
1/2 +1 
Супериор со балкон/море
58 евра 66 евра 75  евра 80 еур
1/3 + 1 
Супериор нова
69 евра 77 евра 86 евра 92 евра
Апартман, цена по соба, на BB, 2+2 184 евра 192 евра 201 евра 207 евра


Цените се по лице, во евра, по ден, на база полупансион:
Минимален број на нокевања – 5 ноќи:

ПОПУСТИ:
Дете од 0 – 2,99 години во соба со двајца возрасни, без кревет....................... – 100%
Дете од 2,99 – 6,99 години со двајца возрасни, на помошен кревет................ – 60%
Дете од 0 – 6,99 години со еден возрасен, на основен кревет ......................... – 50%
Дете од 7 – 13,99 години со двајца возрасни, на помошен кревет .................. – 50%
Дете од 7 – 13,99 години со еден возрасен, на основен кревет ........................ – 30%
Попуст за трето возрасно лице во соба 1/2 +1соба............................................. - 20%

ДОПЛАТИ:
Доплата за полн пансион.......................................................................................... 15 евра
Доплата за 1/1 соба.................................................................................................... + 40 %
Доплата за користење на соба 1/2 како 1/1............................................................. + 50 %
Касно одјавување од соба ........................................................................................ + 50 %
Доплата за детски креветче за дете до максимум 2,99 години............................ 2 евра
Престој пократок од 7 дена....................................................................................... + 30 %
Туристичката такса се плаќа на лице место
Пријавување во соба после 13 часот, одјавување од хотел во 10 часотЗАБЕЛЕШКА:
Економи парк – соби на 3-ти и на 4-ти (зграда A и B)
Стандард парк – соби на 1-ви и на 2-ри кат (зграда A и B)
Економи поглед на море - соби на 5-ти и на 4-ти (зграда A)
Стандард поглед на море - соби на 7-ми и на 8-ми кат (зграда A и B)
Супериор со француски балкон - соби на 6-ти (зграда B)
Супериор поглед на море - соби на 5-ти (зграда B)
Супериор нова - соби од1-ви до 8-ми (зграда A)
Апартман – на 3-ти, на 4-ти или на 5-ти и 6-ти (зграда A и B)

Менаџментот на хотелот има права на промена на цените

Макарска

ЛЕТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ЗА ХРВАТСКО ПРИМОРЈЕ 2017
ПРЕВОЗ ЗА МАКАРСКА И СПЛИТ ЛЕТО 2017Термини на поаѓање

ЛЕТО 2018

Од Македонија

                   

Од Хрватска