Шпанија - Коста Брава - Лето 2017

Коста Брава – крајбрежен регион и популарна туристичка дестинација поради умерената клима и прекрасните плажи со кристално чиста вода и волшебен, ситен песок.
Додека еден дел од брегот на Коста Брава станал развиена туристичка дестинација, останатите делови го задржале традиционалниот изглед и станале „скриенa скапоценост“ за посетителите кои сакаат нешто повеќе од сонце, море, песок и Сангрија.

Mont Rosa, Calella
 /  HB

Локација: Хотелот се наоѓа во тивкиот крајбрежен простор, 200 метри од центарот и 20 метри од плажа. Опис: Хотелот располага со …

од 399€
Повеќе
H TOP Summer Sun, Santa Susanna
 /  FB+

Локација: Хотелот се наоѓа на шеталиштето Маритим во Санта Сузана – Маресме. Опис: Одличен семеен хотел, располага со 2 базени …

од 435€
Повеќе
H TOP Alexis, Lloret De Mar
 /  FB+

Локација: прекрасен хотел, идеален за семејни посети на сончевиот Лорет де Мар, во централно лоциран. Опис: Хотелот на своите …

од 449€
Повеќе
H TOP Olympic, Calella
 /  FB+

Опис: Хотелот се наоѓа во тивок резиденцијален дел на Калела, 400м од центарот за Калела кој избилува со барови, продавници, …

од 449€
Повеќе
H TOP Planamar, Malgrat De Mar
 /  FB+

Локација: Хотеот се наоѓа шеталиштето на Malgrat De Mar, помеѓу облата на Калела и Бланес во Коста Маресме., на само 25м од центарот …

од 449€
Повеќе
H TOP Gran Casino Royal, Lloret De Mar
 /  FB+

Локација: Хотелот се наоѓа во познатиот комерцијален дел на Лорет де Мар, популарен по богатиот ноќен живот, ресторани, …

од 449€
Повеќе
Gran Hotel Flamingo, Lloret De Mar
 /  HB

Локација:Хотелот се наоѓа во срцето на Лорет Де Мар на 150 м до најблиската плажа и многу блиску до голем број на ресторани, …

од 459€
Повеќе
H Top Cartago Nova, Malgrat de Mar
 /  FB+

Локација:Хотелот се наоѓа на поморскиот дел на шеталиштето во Malgrat de Mar меѓу областите на Calella и Blanes . Овој неверојатен хотел …

од 465€
Повеќе
H TOP Calella Palace, Calella
 /  FB+

Локација:Ресортот е лоциран во тивката, резиденцијална зона во Калеа, на само неколку минути пешачење до најблиската плажа и …

од 469€
Повеќе
Hotel Mercury, Santa Susanna
 /  HB

Локација:Хотелот се наоѓа на променадата на Санта Сузана на неколку метри од Балеарското море.Опис:Ова е еден модерен хотел, …

од 479€
Повеќе
Maria Del Mar, Lloret De Mar
 /  FB

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Лорет де Мар на 200м од центарот на забавата каде има безброј ресторани, продавници и …

од 495€
Повеќе
H TOP Royal Sun Suites, Santa Susanna
 /  FB+

Локација: Лоциран во Санта Сузана и недалеку од плажата која нуди најразлични активности вклучувајќи и сурфање на ветер, ски …

од 499€
Повеќе
H TOP Royal Beach, Lloret De Mar
 /  FB+

Локација: Хотелот се наоѓа на само 100м од познатата плажа Феналс и на десетина минути пеш од центарот на збиднувањата.Опис: Во …

од 499€
Повеќе
H TOP Royal Star, Lloret De Mar
 /  FB+

Локација:Хотелот Ројал Стар се наоѓа на 10 мин. Пешачка дистанца од плажата Феналис и 15 мим. од плажата Лорет де Мар. Лорет де …

од 499€
Повеќе
Aqua Hotel Aquamarina & SPA, Santa Susanna
 /  BB

Локација: Хотелот се наоѓа на променадата на Санта Сузана, на само 100м од мореОпис: Гостите на хотелот можат да уживаат во …

од 499€
Повеќе
H Top Platja Park, Platja D Aro
 /  FB+

Platja d'Aro е прилично мал град, кој привлекува голем број туристи, бидејќи има многу нешта кои се атрактивни за целото семејство: …

од 499€
Повеќе
Aqua Hotel Onabrava, Santa Susanna
 /  HB

Локација:Хотелот се наоѓа на променадата на Санта Сузана на неколку метри од Балеарското море. Опис:Ова е еден од најубавите …

од 529€
Повеќе
Tropic Park, Malgrat De Mar
 /  HB

Локација:Хотелот се наоѓа покрај море на самата променада на Малграт де Мар, 400м од центарот и железничката …

од 535€
Повеќе
Hotel Delamar, Lloret De Mar – Adults
 /  HB

Локација:Хотелот се наоѓа во Лорет Де Мар на само 50 м до најблиската плажа и многу блиску до голем број на ресторани, барови и …

од 539€
Повеќе
H Top Caleta Palace, Platja D Aro
 /  FB+

H Тоp Caleta Palace е 4-ѕвезден, крајбрежен хотел кој гледа на една од најубавите плажи на Коста Брава, Platja d'Aro, што го прави совршен за …

од 545€
Повеќе
H TOP Amaika, Calella
 /  FB +

Локација: Хотелот се наоѓа во тивкиот резиндецијален дел на Калела, на мала одалеченост од плажа.Опис: Хотелот е изграден …

од 549€
Повеќе
H TOP Royal Sun, Santa Susanna
 /  FB+

Четири звездениот H TOP Royal Sun Hotel се наоѓа на самата плажа, покрај шеталиштето во прекрасното, тивко туристичко место Santa Susanna на …

од 549€
Повеќе