ЦЕЛОСНА ПОНУДА

ИНТЕРХОТЕЛ 4 **** - Бугарија

WELLNESS & SPA 2019
Редовен ценовник
 
Сандански
Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров. Хотелот има 285 удобни соби и суити, три ресторани, лоби бар и пул бар. Гостите може да користат три базени со минерална вода, од кои еден е со температура на водата 38°C.
Комплексот во својот состав има 5 новоизградени тениски терени, прикладни за организирање на професионални турнири. За семинари, настани, работилници и слично, хотелот има на располагање 4 конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места, како и простор за изложби и презентации.
   
 
Тип на соба 01.02.2019-31.01.2020
петок и сабота недела - четврток  7+ ноќи
BB HB BB HB BB HB
 DBL стандард 76 100 60 84 59 83
 DBL лукс  86 110 69 92 66 90
 SGL стандард* 60 72 48 60 46 58
 SGL лукс* 66 78 54 64 50 62
 STD стандард 124 148 100 122 96 120
 APP лукс 140 164 112 136 108 132
 APP фамилијарен 192 214 152 176 144 168
ДОПЛАТИ
 редовно легло - дете 4-11,99 г. 25 34 20 29 20 28
 доп. легло - дете 4-11,99 г. во соба 12 21 10 18 10 18
 доп. легло - дете 4-11,99 г. во std/app 0 8 0 8 0 8
 доп. легло - 12-15,99 - во соба/std/app 28 40 23 34 22 33
 доп. легло – возрасен - во std/app 28 40 23 34 22 33
 дете до 3,99 г 0 0 0 0 0 0


Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање со појадок/полупансион

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

*Само во Single собите цената е за еден возрасен и има можност само за сместување на едно дете 0-3,99 год. бесплатно

Легенда:
DBL - двокреветна соба, APP – апартман, STD – студио SGL – еднокреветна соба
BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион ( појадок+вечера)
 
Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ :
Сместување Минимум Максимум
 Двокреветна соба 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Студио СТАНДАРД 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Апартман ЛУКС 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Апартман ФЕМИЛИ 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.9 9г.
 
Тип на соба Цени кои се валидни за време на следните празници
01-03.03. 2019; 
03.05-05.05.2019;
 24.05-25.05.2019; 
06-07.09.2019;
 20.09-22.09.2019
петок и сабота недела - четврток  7+ ноќи
BB HB BB HB BB HB
 DBL стандард 76 100 76 100    
 DBL лукс  86 110 86 110    
 SGL стандард* 60 72 60 72    
 SGL лукс* 66 78 66 78    
 STD стандард 124 148 124 148    
 APP лукс 140 164 140 164    
 APP фамилијарен 192 214 192 214    
ДОПЛАТИ
 редовно легло - дете 4-11,99 г. 25 34 25 34    
 доп. легло - дете 4-11,99 г. во соба 12 21 12 21    
 доп. легло - 12-15,99 - во соба/std/app 28 40 28 40    
 доп. легло – возрасен - во std/app 28 40 28 40    
 дете до 3,99 г 0 0 0 0    

Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање со појадок/полупансион

Тип на соба Цени кои се валидни за време на следните празници
29.03-06.04.2019
петок и сабота недела - четврток  7+ ноќи
BB HB BB HB BB HB
 DBL стандард 85 108 69 93    
 DBL лукс  95 119 78 101    
 SGL стандард* 67 79 54 66    
 SGL лукс* 74 86 60 72    
 STD стандард 138 162 112 135    
 APP лукс 155 179 127 150    
 APP фамилијарен 212 236 173 196    
ДОПЛАТИ
 редовно легло - дете 4-11,99 г. 28 37 23 31    
 доп. легло - дете 4-11,99 г. во соба 14 23 12 21    
 доп. легло - 12-15,99 - во соба/std/app 31 43 26 37    
 доп. легло – возрасен - во std/app 31 43 26 37    
 дете до 3,99 г 0 0 0 0    

Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање со појадок/полупансион
 
Цените се во € за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:
• Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
• Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
• Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
• Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
• Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
• Лежалка и пешкир покрај базените
• Безжичен интернет во целиот хотел
• Паркинг
• Сеф на рецепција
• Детско катче со аниматор
• Туристичка такса
 
НАПОМЕНА:
Хотелот не прима домашни миленици
Цените се во €, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд
 
СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)
 
УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:
1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.

За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

Галерија

Interhotel Interhotel Interhotel Interhotel Interhotel Interhotel Interhotel Interhotel Interhotel Interhotel Interhotel Interhotel