IMPERIAL SHAMS ABU SOMA 4*

Египет , Хургада

Опис

Локација на хотелот: Хотелот се наоѓа во областа Сома Беј, 50 км од центарот Хургада, и 45 км од аеродромот. 
Плажа: Хотелот има своја песочна плажа со голем број на Лежалки  
Хотелот располага со 322 соби. 
Стандардни соби: се околу 30 м2 (максимум 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете), содржат француски лежај или два стандардни кревети.  
Сите соби се со поглед на море, со мини бар, LCD телевизор, купатило со туш или када,  централна клима, фен, сеф. 
Хотелскиот располага со главен ресторан, 2 странични ресторани, 4 барови, ноќен клуб, 3 базени, детски базен, детски клуб, игралиште, мини диско, СПА центар, казино, билијард, водни спортови. 
Дополнително: wi-fi интернет, свежо исцедени сокови, алкохолни пијалаци, СПА центар, водени спортови, школа за нуркање, сувенирници, шатл-автобус, доктор (на повик). 
Услуга: All inclusive - вклучено (breakfast - ручек - вечер 
 
Напомена: Хотелскиот комплекс располага со многу зеленило, одличен однос на квалитетот на услугите и цени. Препораки за сите типови гости.

 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL ROOM

STD SGL ROOM AI

STD SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SUPERIOR ROOM

SUPERIOR ROOM AI

SUPERIOR ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SUPERIOR SGL ROOM

SUPERIOR SGL ROOM AI

SUPERIOR SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

FAMILY ROOM

FAMILY ROOM AI

FAMILY ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот