REGINA SWISS INN RESORT 4*

Египет , Хургада

Опис

Сместен меѓу палмите во Хургада, Regina Resort Hurghada има 3 пливачки базени и нуркачни центар. Се простира на сопствена песочна плажа и е 7 км оддалечена од аеродромот во Хургада. Нуди поглед кон море или градина и сите сместувачки капацитети се модерно опремени и климатизирани. Секоја соба и бунгало имаат ТВ, мини бар и сопствена бања. Вечера се служи во El-Zahra Restaurant која нуди храна од интернационалната кујна а IL Foro ресторанот нуди различни италијански специјалитети. Со одредена доплата, ресортот овозможува водени спортови. Исто така може да уживате во масажите, сауна или Турска парна бања во спа центарот бесплатно.

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Скопје - Хургада Хургада - Скопје
Термин Поаѓа Пристигнува Термин Поаѓа Пристигнува
27.05.2020 3:45 6:45 02.06.2020 1:00 3:55
03.06.2020 3:45 6:45 09.06.2020 1:00 3:55
10.06.2020 3:45 6:45 16.06.2020 1:00 3:55
17.06.2020 3:45 6:45 23.06.2020 1:00 3:55
24.06.2020 3:45 6:45 30.06.2020 1:00 3:55
01.07.2020 3:45 6:45 07.07.2020 1:00 3:55
08.07.2020 3:45 6:45 14.07.2020 1:00 3:55
15.07.2020 3:45 6:45 21.07.2020 1:00 3:55
22.07.2020 3:45 6:45 28.07.2020 1:00 3:55
29.07.2020 3:45 6:45 04.08.2020 1:00 3:55
05.08.2020 3:45 6:45 11.08.2020 1:00 3:55
12.08.2020 3:45 6:45 18.08.2020 1:00 3:55
19.08.2020 3:45 6:45 25.08.2020 1:00 3:55
26.08.2020 3:45 6:45 01.09.2020 1:00 3:55
02.09.2020 3:45 6:45 08.09.2020 1:00 3:55
09.09.2020 3:45 6:45 15.09.2020 1:00 3:55
16.09.2020 3:45 6:45 22.09.2020 1:00 3:55

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL ROOM

STD SGL ROOM AI

STD SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

BUNGALOW ROOM

BUNGALOW ROOM AI

BUNGALOW ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SGL BUNGALOW ROOM

SGL BUNGALOW ROOM AI

SGL BUNGALOW ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SUPERIOR POOL/SEA VIEW ROOM

SUPERIOR POOL/SEA VIEW ROOM AI

SUPERIOR POOL/SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SUPERIOR SGL POOL/SEA VIEW ROOM

SUPERIOR SGL POOL/SEA VIEW ROOM AI

SUPERIOR SGL POOL/SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот