JASMINE PALACE 5*

Египет , Хургада

Опис

Jasmine Palace e хотел кој е отворен во 2014 година, комплекс облагороден со градина, опкружена со  блокови на сместувачки единици, главна зграда , приватна плажа и базен. На оддалеченост на 12 км од аеродромот во Хургада и  15 км од Новата Марина. Покрај главниот ресторан нуди уште 5 ресторани каде можете да ја пробате богатата понуда на врвни специјалитети од различни кујни од светот. Пијалоците се сервираат во 6 барови, каде што е достапна и вечерната забава. Многу спортски активности се достапни на барање како билијард, спортови на вода и и групни активности.  
Хотелот има 690 стандардни, делукс ( некои со поглед на базен ) и фамилијарни соби ( со две посебни соби ), некои од нив со поглед на базен    (со доплата) или со поглед на градина. Стандардните соби се со помошни легла, тоалет, фен , клима уред, сеф, мини бар ( со  доплата ) сателитска програма , телефон, балкон или тераса. 
На плажата еден дел е со кореален гребен околу 700 м каде се препорачуваат обувки за во вода, интересен за љубителите на подводниот свет , понтонски мост преку кој можете да одите до коралите, бродовите или каде можете да се капете во морето.

 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL ROOM

STD SGL ROOM AI

STD SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

POOL VIEW ROOM

POOL VIEW ROOM AI

POOL VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SGL POOL VIEW ROOM

SGL POOL VIEW ROOM AI

SGL POOL VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SEA VIEW ROOM

SEA VIEW ROOM AI

SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SGL SEA VIEW ROOM

SGL SEA VIEW ROOM AI

SGL SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

FAMILY ROOM

FAMILY ROOM AI

FAMILY ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот