MOVENPICK RESORT SOMA BAY 5*

Египет , Хургада

Опис

Хотелот Mоvenpick Resort Soma Bay Hurgada  е оценет 5 *. Луксузниот хотелски комплекс се протега на површина од 15 хектари, во заливот Сома околу 49 км јужно од Хургада, во должина на плажата со бел песок која се протега на околу 350 метри. Во поголем дел,  водата е плитка и има мал корален гребен. Гостите на хотелот имаат бесплатна употреба на лежалките и чадорите за сонце. Идеален спој на убавината на природата и модерната градба. Хотелот се препорачува за оние кои сакаат тивок одмор. 
Во хотелот има 3 базени, од кој 1 за деца, неколку ресторани и барови, бројни спортски содржини: тениско игралиште, спортови на вода, уникатен спа центар од 2200 м2… 
Собите се модерно опремени во азурна боја, климатизирани, опремени со сателитска ТВ со рамен екран, мини бар, сеф, апарат за чај / кафе, бања, телефон ... 
Услуга: All Inclusive 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

CLASSIC POOL OR LAGOON

CLASSIC POOL OR LAGOON AI

CLASSIC POOL OR LAGOON AI

Возрасни
Деца
CLASSIC POOL OR LAGOON AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SGL CLASSIC POOL OR LAGOON

SGL CLASSIC POOL OR LAGOON AI

SGL CLASSIC POOL OR LAGOON AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

DELUXE POOL OR LAGOON

DELUXE POOL OR LAGOON AI

DELUXE POOL OR LAGOON AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SGL DELUXE POOL OR LAGOON

SGL DELUXE POOL OR LAGOON AI

SGL DELUXE POOL OR LAGOON AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

DELUXE SEA VIEW ROOM

DELUXE SEA VIEW ROOM AI

DELUXE SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SGL DELUXE SEA VIEW ROOM

SGL DELUXE SEA VIEW ROOM AI

SGL DELUXE SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот