STELLA DI MARE BEACH RESORT & SPA 5*

Египет , Хургада

Опис

Овој Ресорт се наоѓа во заливот Макади на Црвеното Море и има голем комплекс на базени. По должината на песочна плажа на одморалиштето, постои гребен каде што можете да уживате во нуркањето. 
Сите соби во хотелот имаат свои балкони и плазма телевизори. Тие се опремени со мини бар и сеф. Климата и големите прозорци се стандардни во сите соби. 
Дополнителниот кревет за трет возрасен е кревет на извлекување и во соба може да се додаде само еден кревет на извлекување.
Хотелот располага со сопствен трговски центар од 380 метри и спа центар со сезонски затворен базен. Гостите можат да вежбаат во теретаната на хотелот, да играат тенис или едноставно да се релаксираат во сауна. Центарот на Хургадa е на 40-минутно возење од хотелот. Аеродромот Хургада е 30 минути возење со автомобил. Дестинацијата на Макади Беј е одличен избор за патници заинтересирани за нуркање, нуркање околу коралните гребени и плажи.

 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Скопје - Хургада Хургада - Скопје
Термин Поаѓа Пристигнува Термин Поаѓа Пристигнува
12.08.2020 3:45 6:45 18.08.2020 1:00 3:55
19.08.2020 3:45 6:45 25.08.2020 1:00 3:55
26.08.2020 3:45 6:45 01.09.2020 1:00 3:55
02.09.2020 3:45 6:45 08.09.2020 1:00 3:55
09.09.2020 3:45 6:45 15.09.2020 1:00 3:55
16.09.2020 3:45 6:45 22.09.2020 1:00 3:55

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD GARDEN VIEW ROOM

STANDARD GARDEN VIEW ROOM AI

STANDARD GARDEN VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL GARDEN VIEW ROOM

STD SGL GARDEN VIEW ROOM AI

STD SGL GARDEN VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STANDARD POOL VIEW ROOM

STANDARD POOL VIEW ROOM AI

STANDARD POOL VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STANDARD SEA VIEW ROOM

STANDARD SEA VIEW ROOM AI

STANDARD SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL SEA VIEW ROOM

STD SGL SEA VIEW ROOM AI

STD SGL SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL POOL VIEW ROOM

STD SGL POOL VIEW ROOM AI

STD SGL POOL VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот