MINAMARK BEACH RESORT 3* - SPO

Египет , Хургада

Опис

Хотелот се наоѓа во центарот на Хургада, во областа Сакала, на самиот морски брег, а аеродромот е оддалечен 7 км. Близу е до трговските центри, ресторани и барови, а само десет минути пешачење од популарната марина. Плажата е сопствена, песочна, а употребата на чадори и лежалки е бесплатно за гостите на хотелот.  
Хотелскиот комплекс се состои од главна зграда со рецепција и мал дел на сместувачки капацитети  надвор од централната зграда. Хотелските содржини се: базен, со детски оддел, два ресторани со интернационална кујна, 3 ресторани a la carte, 3 барови, пинг-понг, билијард, одбојка на плажа, училиште за нуркање, ноќен клуб, интернет кафе, услуга за перење, детско игралиште, анимација за деца. Wi-Fi-то е бесплатно во лобито, додека во собите дополнително се наплаќа.  
Хотелот има вкупно 299 соби, од кои повеќето имаат балкони, и се поделени на standard, superior ( поглед на градина или делумно поглед на море), deluxe (поглед кон море или базен) и семејни (две одвоени соби). Сите соби имаат клима, ТВ, телефон, мини-бар. Услугата е all inclusive  (појадок, ручек и вечера, закуски, безалкохолни и алкохолни пијалоци од домашно производство).  

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SGL STANDARD ROOM

SGL STANDARD ROOM AI

SGL STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот