LE PACHA HOTEL 3* - SPO

Египет , Хургада

Опис

Хотелот се наоѓа на брегот, во стариот дел на Хургада, каде што има клубови, барови, ресторани, продавници, 500 метри од најтешкиот центар. Сите соби се климатизирани, со бања, мини бар, ТВ и телефон, 3 ресторани, бар, кафуле, здравствен центар, нуркачки центар, билијард, дискотека, масажа. два базени, од кој еден е за деца, а има и разни видови на анимации, како и детски клуб. Гостите можат да играат одбојка на плажа или билијард. Традиционалната италијанска кујна се служи во Casa Рустика, додека ресторанот China нуди кинески специјалитети. Гостите можат да уживаат во пијалок во англискиот паб или да се забавуваат  во дискотеката Калигула. 
Ресортот се наоѓа на 10 минутно возење од Хургада Меѓународниот аеродром. 
 
 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Скопје - Хургада Хургада - Скопје
Термин Поаѓа Пристигнува Термин Поаѓа Пристигнува
23.06.2021 3:45 6:45 29.06.2021 1:00 3:55
30.06.2021 3:45 6:45 06.07.2021 1:00 3:55
07.07.2021 3:45 6:45 13.07.2021 1:00 3:55
14.07.2021 3:45 6:45 20.07.2021 1:00 3:55
21.07.2021 3:45 6:45 27.07.2021 1:00 3:55
28.07.2021 3:45 6:45 03.08.2021 1:00 3:55
04.08.2021 3:45 6:45 10.08.2021 1:00 3:55
11.08.2021 3:45 6:45 17.08.2021 1:00 3:55
18.08.2021 3:45 6:45 24.08.2021 1:00 3:55
25.08.2021 3:45 6:45 31.08.2021 1:00 3:55
01.09.2021 3:45 6:45 07.09.2021 1:00 3:55
08.09.2021 3:45 6:45 14.09.2021 1:00 3:55
15.09.2021 3:45 6:45 21.09.2021 1:00 3:55

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL ROOM

STD SGL ROOM AI

STD SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот