GIFTUN AZUR RESORT 4* - SPO

Египет , Хургада

Опис

Сместен меѓу прекрасните градини со палми, Giftun Azur Resort располага со 7 ресторани и 7 барови. Има базени на отворено и пространи соби со поглед кон море, базен или градина.  
Giftun Azur Resort нуди модерни простории, елегантно украсени во неутрални бои. Секоја од климатизираните соби има сателитска ТВ и мини бар. Giftun Azur Resort исто така нуди посебен третман за меден месец.  
Главниот ресторан на хотелот “Sunny” служи меѓународни и локални јадења за појадок и вечера. Хотелот има ориентален ресторан “El Dawar” кој нуди автентична арапска кујна, ресторан “La Piazzetta” кој има италијански специјалитети, исто така има и рибен ресторан ”Pirates of Red Sea”, бразилски и мексикански ресторан “El Gaucho” и “Asian Corner” со трпеза Teppaniakki.  
Гостите можат да ги посетат баровите за да уживаат во коктел или да се релаксираат на лежалките покрај базенот. Помладите гости можат да се забавуваат на отворените детски  игралишта.  
Водените спортови на активности на Giftun вклучуваат гнурење, нуркање, возење со банана-брод.  
Меѓународниот аеродром Хургада е на 3 километри.    

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SGL STANDARD ROOM

SGL STANDARD ROOM AI

SGL STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот