SEA GARDEN HRG HOTEL 3*

Египет , Хургада

Опис

Хотелот " Sea Garden " е отворен во 2000 година. Лоциран е кај  старото рибарско пристаниште , со поглед на марината во Хургада и се наоѓа  во близина на центарот на Хургада. Неговата локација  е она што го прави овој хотел толку уникатен. Хотелот се наоѓа во непосредна близина на продавници , кафулиња, ресторани и најпознатите барови во Хургада како Papas bar, Hed Kandi Beach Bar, Hard Rock Cafе  и Little Buda Bar. Sea Garden хотелот се дефинира како модерен хотел со одлична услуга и удобност. 
 
Хотелот располага со 94 удобни и светли соби.  Светлина, удобност и простор подготвен да им обезбеди на нашите гости сè што им е потребно. Sea Garden Hotel е исто така идеален за семејства. Некои од неговите соби се доволно големи за дополнителен кревет. Климатизација, централно греење, сателитска антена, директна телефонска линија, мини бар, голем избор на удобства за задоволување на сите ваши потреби.

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Бар

Ресторан

Базен

Паркинг

Превоз

Авион

Превоз

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM HB

STANDARD ROOM HB

Возрасни
Деца
DBL STD HB

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL ROOM

STD SGL ROOM HB

STD SGL ROOM HB

Возрасни
Деца
SGL STD HB

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот