GOLDEN BEACH RESORT 4*

Египет , Хургада

Опис

Хотелот се наоѓа на мирна локација, северо-западно до центарот на Хургада, директно на широката и убава песочна плажа на само 10 км од Ел Гуна, 15 км од центарот на Хургада, 20 км од аеродромот. Хотелот има своја песочна плажа долга 350 метри, лежалките и чадорите  се вклучени во цената, додека пешкири се достапни со депозит. Влегувањето во водата е постепено, со продолжена плиток дел за помали деца, коралите се појавуваат на 15-20 метри од брегот. 
 
Хотелски содржини: Рецепција, лоби, лоби бар, главен ресторан, 6 a la carte ресторани (вклучена во цената), бар на плажа, бар покрај базен, снек бар, сладолед бар, витамин бар, диско, 6 базени на отворено, Pirates ship кој е атракција со 5 тобогани на вода за возрасни и 3 за деца, fitness кој вклучува јога, аеробик, степ аеробик, теретана  и wellness  кој вклучува сауна, џакузи, парна соба, масажа, фризер, маникир, педикир, Wi-Fi - бесплатно во лобито, центар за нуркање, мини клуб (4-7 години), јуниор клуб (8-12 години), игралиште, мини диско, професионално филмско студио, билијард, шах, бадминтон, пикадо, мини голф, куглање, фризби, водени спортови, тенис, одбојка и фудбал на плажа, ватерполо, лекар, сервис за перење и пеглање. 
 
Хотелот располага со 456 пространи соби и сите имаат на располагање бања (туш / када), клима уред, телефон, сателитска ТВ, фен, фен, минибар. Промо собите од 28m² и наменети се за сместување на максимум 2 возрасни, немаат тераса, стандардните соби од 28m² наменети се за сместување 2 +2 деца или 3 возрасни; Superior собите од 34m² наменети се за сместување на 2 + 2 деца или 3 + 1 дете; deluxe собите од 28m² наменети се за сместатување на 2 + 1 дете или 3 возрасни; Семејните соби од 37м2 имаат една соба и се наменети за сместување на 2 возрасни и 2 деца и немаат тераса. Достапни се и семејни соби тип 2, кои се две соби поврзани со врата, од приближно 56м², во кои можат да се сместат 4-5 лица. Сите соби се освежени и делумно или целосно реновирани за сезоната 2018 година. 
 
Услуга: All Inclusive 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Скопје - Хургада Хургада - Скопје
Термин Поаѓа Пристигнува Термин Поаѓа Пристигнува
12.08.2020 3:45 6:45 18.08.2020 1:00 3:55
19.08.2020 3:45 6:45 25.08.2020 1:00 3:55
26.08.2020 3:45 6:45 01.09.2020 1:00 3:55
02.09.2020 3:45 6:45 08.09.2020 1:00 3:55
09.09.2020 3:45 6:45 15.09.2020 1:00 3:55
16.09.2020 3:45 6:45 22.09.2020 1:00 3:55

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL ROOM

STD SGL ROOM AI

STD SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

DELUXE ROOM

DELUXE ROOM AI

DELUXE ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

SGL DELUXE ROOM

SGL DELUXE ROOM AI

SGL DELUXE ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SEA VIEW ROOM

STD SEA VIEW ROOM AI

STD SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL SEA VIEW ROOM

STD SGL SEA VIEW ROOM AI

STD SGL SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот