PHARAOH AZUR RESORT 5* - SPO

Египет , Хургада

Опис

Овој хотел со 5-ѕвезди нуди приватна песочна плажа во Хургада со одлични можности за нуркање. Pасполага  со затворен и отворен базен, заедно со фитнес центар. Постојат 4 ресторани за јадење. Опкружен со зеленило, Pharaoh Azur Resort обезбедува климатизирани соби со приватни балкони со поглед на море или градина.  Секоја соба е опремена со  сателитска ТВ со рамен екран и мини бар. Во соба може да се додаде само еден дополнителен кревет.
Sea Breeze е необичен ресторан на плажа кој служи морска храна за ручек и вечера. Египетската кујна се нуди во ресторанот Isis, додека кинеските специјалитети можат да уживаат во кинескиот ресторан. Исто така постои и бар кој служи коктели.  
Постои комплетно опремен здравствен клуб со сауна, парна бања, џакузи, фитнес сала и масажа третмани (за сауна, парна бања и масажа се наплатува) 
Pharaoh Azur Resort е само 15 минути возење од Хургада аеродромот и 20 минути со автомобил од центарот на Хургада.

 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Скопје - Хургада Хургада - Скопје
Термин Поаѓа Пристигнува Термин Поаѓа Пристигнува
26.05.2021 3:45 6:45 01.06.2021 1:00 3:55
02.06.2021 3:45 6:45 08.06.2021 1:00 3:55
09.06.2021 3:45 6:45 15.06.2021 1:00 3:55
16.06.2021 3:45 6:45 22.06.2021 1:00 3:55
23.06.2021 3:45 6:45 29.06.2021 1:00 3:55
30.06.2021 3:45 6:45 06.07.2021 1:00 3:55
07.07.2021 3:45 6:45 13.07.2021 1:00 3:55
14.07.2021 3:45 6:45 20.07.2021 1:00 3:55
21.07.2021 3:45 6:45 27.07.2021 1:00 3:55
28.07.2021 3:45 6:45 03.08.2021 1:00 3:55
04.08.2021 3:45 6:45 10.08.2021 1:00 3:55
11.08.2021 3:45 6:45 17.08.2021 1:00 3:55
18.08.2021 3:45 6:45 24.08.2021 1:00 3:55
25.08.2021 3:45 6:45 31.08.2021 1:00 3:55
01.09.2021 3:45 6:45 07.09.2021 1:00 3:55
08.09.2021 3:45 6:45 14.09.2021 1:00 3:55
15.09.2021 3:45 6:45 21.09.2021 1:00 3:55

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL ROOM

STD SGL ROOM AI

STD SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот