MARINA BEACH 4*

Египет , Хургада

Опис

Marina Beach е четири ѕвезден хотел сместен во Хургада и е на 10 км. од Меѓународниот аеродром во Хургада. Хотелот има 474 соби и широка песочна плажа, долга 150 метри. 
Собите во хотелот имаат клима, телефон, сателитска ТВ, минибар, апарат за кафе и чај, купатило, балкон или тераса и сеф. Хотелот има Room Service (24 часа), интернет пристап, лекар на повик, сервис за пњерење и пеглање и сеф. 
Главниот ресторан на хотелот La Casa Restaurant служи меѓународни и локални јадења за појадок и вечера, додека италијанскиот ресторан  во хотелот II Forno нуди италијански специјалитети. Хотелот исто така ги нуди и La Siesta - ресторанот на плажа, ресторанот Feshawy - Shisha Corner, Lobby Bar, Lounge Bar и Beach Bar. 
Од хотелските содржини има 4 базени, аква парк, Health club со масажа, сауна, парна и турска бања. Спортските содржини во хотелот се: сала за вежбање, Центар за водени спортови, билијард, пинг понг, одбојка на плажа и боча. Анимацискиот тим ќе се погрижи за вашата забава, преку ден и во вечерните часови, а за најмладите има и детски клуб. 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Скопје - Хургада Хургада - Скопје
Термин Поаѓа Пристигнува Термин Поаѓа Пристигнува
12.08.2020 3:45 6:45 18.08.2020 1:00 3:55
19.08.2020 3:45 6:45 25.08.2020 1:00 3:55
26.08.2020 3:45 6:45 01.09.2020 1:00 3:55
02.09.2020 3:45 6:45 08.09.2020 1:00 3:55
09.09.2020 3:45 6:45 15.09.2020 1:00 3:55
16.09.2020 3:45 6:45 22.09.2020 1:00 3:55

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL ROOM

STD SGL ROOM AI

STD SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот