SUNNY DAYS SPA & AQUA PARK 4*

Египет , Хургада

Опис

Хотелот Spa & Aqua Park Resorts Sunny Days (поранешни El Palacio и Palma De Mirette) се наоѓа во северниот дел на Хургада, десно на Црвеното Море, на патот Curniche, помеѓу Dahara и новата Марина. Од аеродромот е на 12 км и околу 3 км од Сакала, на околу 2,5 км од Нова Марина. 
 
Хотелот поседува две приватни песочни плажи во форма на лагуна, а третата плажа е однадвор, од левата страна на хотелот со долг корален гребен феноменален за љубителите на нуркањето (се препорачува специјални обувки). Лежалките, чадорите како и пешкирите за плажа се бесплатни за гостите на хотелот. На крајот од лагуната има корален гребен кој е одличен за нуркање и за љубителите на подводниот свет. 
Хотелот располага со 1.220 соби, Premium, Standard Sea view, Standard Lagoon/Pool view, Standard back view, Junior suite, Royal suite, Family room и Villa. Стандардните соби се од 28 м2 до 30 м2, сите соби имаат  купатило со када или туш, фен, SAT/TV, сеф, мини бар, апарат за кафе и чај, клима, телефон и балкон или тераса. 
 
Хотелски содржини: Рецепција, лоби, лифт во главната зграда, банкомат, бесплатен wi-fi интернет достапен во лоби, 10 отворени базени од кои 3 се деца, 17 тобогани, од кои 7 се за деца со помали возрасти, 3 главни ресторани, 6 ресторани a la carte и 14 барови, главен ресторан "Mirette", главен ресторан "Andalusia", главен ресторан "Dana", a la carte ресторан на италијанска кујна  "Al Dente", азиска кујна „ "Chopstics" “, Арапска кујна "Layalina", мексиканска кујна "Tacos", медитеранска кујна "Seasons Terrace" и морска храна "Orca", 3 лоби барови "Crystal", "Spanish" и "Viva", билјард бар, бар "Cacao", "Marina" бар, баровите "Blue Lagoon" A и B, "Light Blue". Хотелот ги поседува базените и баровите: базен "Splash" базен "Space" базен "Pergola" бар на плажа "Caribbean" и "Water World Aqua" бар. Останатите содржини се: фитнес центар, СПА центар, диско (23 ч. 02: 00 ч.), мини клуб за деца (4-12 години), мини диско за деца, тениско игралиште, спортски терен, 2 одбојкарски терени на плажа, 2 сквош игралишта, боча, пикадо, пинг понг, спортови на вода, гнурење, дневна и вечерна програма за анимација. 

Услуга: All Inclusive - се вклучено (појадок, ручек, вечера, закуски, безалкохолни пијалоци и домашен алкохол на точење). Оброците се служат на шведска маса.  

Забелешка: 
Почнувајќи од октомври 2019 година, хотелите на Sunny Days  El Palacio и Sunny Days Palma De Mirette  формираат еден хотелски комплекс наречен Sunny Days Resort Spa & Aqua Park, за сите типови гости, како и за семејства со деца заради богатата програма за анимација и содржина за деца. 

Опременост

Опременост на објектот

Wi-Fi

Превоз

Авион

Превоз

Скопје - Хургада Хургада - Скопје
Термин Поаѓа Пристигнува Термин Поаѓа Пристигнува
27.05.2020 3:45 6:45 02.06.2020 1:00 3:55
03.06.2020 3:45 6:45 09.06.2020 1:00 3:55
10.06.2020 3:45 6:45 16.06.2020 1:00 3:55
17.06.2020 3:45 6:45 23.06.2020 1:00 3:55
24.06.2020 3:45 6:45 30.06.2020 1:00 3:55
01.07.2020 3:45 6:45 07.07.2020 1:00 3:55
08.07.2020 3:45 6:45 14.07.2020 1:00 3:55
15.07.2020 3:45 6:45 21.07.2020 1:00 3:55
22.07.2020 3:45 6:45 28.07.2020 1:00 3:55
29.07.2020 3:45 6:45 04.08.2020 1:00 3:55
05.08.2020 3:45 6:45 11.08.2020 1:00 3:55
12.08.2020 3:45 6:45 18.08.2020 1:00 3:55
19.08.2020 3:45 6:45 25.08.2020 1:00 3:55
26.08.2020 3:45 6:45 01.09.2020 1:00 3:55
02.09.2020 3:45 6:45 08.09.2020 1:00 3:55
09.09.2020 3:45 6:45 15.09.2020 1:00 3:55
16.09.2020 3:45 6:45 22.09.2020 1:00 3:55

Типови на соби

Не е пронајдено сместување што одговара на вашето пребарување!

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM AI

STANDARD ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL ROOM

STD SGL ROOM AI

STD SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SEA VIEW ROOM

STD SEA VIEW ROOM AI

STD SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

STD SGL SEA VIEW ROOM

STD SGL SEA VIEW ROOM AI

STD SGL SEA VIEW ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

PREMIUM SGL ROOM

PREMIUM SGL ROOM AI

PREMIUM SGL ROOM AI

Возрасни
Деца
SGL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

PREMIUM ROOM

PREMIUM ROOM AI

PREMIUM ROOM AI

Возрасни
Деца
DBL STD AI

Испратете барање за потврда на резервацијата

0 MKD


0 Ноќевања

Вкупна цена

 


Внесете возраст на детето/децата
 
 

+ Вклучен превоз


Услуга

 

Ноќевања

 


ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром 
 • Организација на аранжманот 

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ: 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
 • Патничко осигурување 

НАПОМЕНА:  
 
Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот