ВИЛА АСИМИНА

ВИЛА АСИМИНА - ПЕФКИ - ЕВИА (J)

 

Пефки е мирно место сместено на крајниот север на Евиа. Самото име Пефки значи дека местото е опкружено со борова шума која  преставува воздушна бања и е идеална за оние кои сакаат природа, чист воздух, кои во комбинација со прекрасното море е право место за вистински одмор. По краткото возење со ферибот од само 25 мин. пристигнувате во Агиокампос, а Пефки е на само 20 км источно од пристаништето. Се работи за мирно и мало место, но со сите потребни содржини за пријатен одмор. Тука се и таверните, маркетите, продавниците, кафетериите, љубезните домаќини… Долж местото се протега камчесто-песочна плажа, со барови со чадори и лежалки, каде што со пијалок можете да ги користете бесплатно. Покрај  плажата е поплочено долго шеталиште со голем број ресторани и таверни. Цените тука се поповолни од останатиот дел на Грција. Од Пефки постои можност за поволна посета на Скијатос, па вреди да ја искористите оваа можност и да го збогатите својот одмор.

Вила Асимина А категорија – е мала вила на самиот морски брег, Вилата нуди трокреветни студија. Сите соби  се опремени со кујна, фрижидер, бања, ТВ, клима уред (ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА), Wi-FI, прекрасно уредено дворно место , опремено со маси и столици со поглед на заливот во Пефки, скали за влез во море  дирекно пред вилата, како и плажа во непосредна близина. Воедно добивате и крпи на користење. Структура на кревети: 1/3 STD= брачен кревет + единечен

25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2021
20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.03.2021
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2021

 

ВИЛА АСИМИНА - ПЕФКИ - ЕВИА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/2 Студио

1/3 Студио

20.05-27.05.2021

7

59 промо

69 промо

27.05-03.06.2021

7

79 промо

89 промо

03.06-10.06.2021

7

99 промо

109 промо

10.06-17.06.2021

7

139 промо

149 промо

17.06-24.06.2021

7

199

219

24.06-01.07.2021

7

239

249

01.07-08.07.2021

7

269

279

08.07-15.07.2021

7

289

319

15.07-22.07.2021

7

309

339

22.07-29.07.2021

7

329

359

29.07-05.08.2021

7

339

359

05.08-12.08.2021

7

339

359

12.08-19.08.2021

7

339

359

19.08-26.08.2021

7

309

329

26.08-02.09.2021

7

279

309

02.09-09.09.2021

7

249

269

09.09-16.09.2021

7

209

239

16.09-23.09.2021

7

159 промо

179 промо

23.09-30.09.2021

7

109 промо

119 промо

 

Автобуски превоз од Скопје, Велес, Кавадарци - 50еур по лице, Прилеп, Битола 40еур по лице 

Деца од 2-11,99год - Скопје, Велес, Кавадарци - 35еур, Прилеп, Битола - 25еур 

Попуст од 10еур за лица повозрасни од 63год - само за Прилеп и Битола 

 

За уплата на 2 или повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите НЕ може да се комбинираат. 

Првите 4 термини и последите 2 термини се ПРОМО и не подложат на попуст.  

 

Атлас Корпорејшн го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% 

  

Автобуски превоз 

Автобускиот превоз е организиран со високотуристички лиценцирани автобуси со клима, тв, и придружник на патувањето. Поаѓањето започнува од Скопје, преку Велис и Битола, Кожани и Лариса, при што патувањето се скратува за стотина километри. Организирани трансфери од останати градови со доплата. 

  

Време на поаѓање превоз Евиа: 

00:00 h Скопје (Дрводекор) патува преку Битола 

00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола 

23:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес и Битола 

01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола 

02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола 

03:00 h Битола (Пред спортска Сала) 

02.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола 

01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 

01.00 h Струга (Хотел Дрим) - Трансвер до Битола 

01:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) 

Време на заминување од Грција: Пефки 14h  по МК време. 


 

ВИЛА АСИМИНА

Пефки - Евиа
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+