ВИЛА АНЕМОС

ВИЛА АНЕМОС - ПЕФКИ - ЕВИА (J)

Пефки е мирно место сместено на крајниот север на Евиа. Самото име Пефки значи дека местото е опкружено со борова шума која  преставува воздушна бања и е идеална за оние кои сакаат природа, чист воздух, кои во комбинација со прекрасното море е право место за вистински одмор. По краткото возење со ферибот од само 25 мин. пристигнувате во Агиокампос, а Пефки е на само 20 км источно од пристаништето. Се работи за мирно и мало место, но со сите потребни содржини за пријатен одмор. Тука се и таверните, маркетите, продавниците, кафетериите, љубезните домаќини… Долж местото се протега камчесто-песочна плажа, со барови со чадори и лежалки, каде што со пијалок можете да ги користете бесплатно. Покрај  плажата е поплочено долго шеталиште со голем број ресторани и таверни. Цените тука се поповолни од останатиот дел на Грција. Од Пефки постои можност за поволна посета на Скијатос, па вреди да ја искористите оваа можност и да го збогатите својот одмор.

Вила Анемос А категорија –  е прекрасно испланирана градба од најмодерен тип. Се наоѓа на 150 м од море, и е опкружена со борови и маслинки. Вилата нуди двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, како и четворокреветни и петтокреветни апартмани. Сите единици се опремени со кујна, фрижидер, бања, ТВ, клима уред (ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА), Wi-FI, прекрасен двор опремен со маси и столици, тревник, како и скара која е на располагање на гостите. Воедно добивате и крпи на користење.


25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  И 50% УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2021 
20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  И 50% УПЛАТЕНИ ДО 30.03.2021 
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2021 


ВИЛА АНЕМОС - ПЕФКИ - ЕВИА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/2 Студио

1/3 Студио

1/4 Студио

20.05-27.05.2021

7

49 промо

59 промо

69 промо

27.05-03.06.2021

7

69 промо

79 промо

89 промо

03.06-10.06.2021

7

89 промо

99 промо

109 промо

10.06-17.06.2021

7

129 промо

139 промо

149 промо

17.06-24.06.2021

7

189

199

219

24.06-01.07.2021

7

229

239

249

01.07-08.07.2021

7

259

269

279

08.07-15.07.2021

7

279

289

319

15.07-22.07.2021

7

299

309

339

22.07-29.07.2021

7

319

329

359

29.07-05.08.2021

7

329

339

359

05.08-12.08.2021

7

329

339

359

12.08-19.08.2021

7

329

339

359

19.08-26.08.2021

7

299

309

329

26.08-02.09.2021

7

269

279

309

02.09-09.09.2021

7

239

249

269

09.09-16.09.2021

7

199

209

239

16.09-23.09.2021

7

149 промо

159 промо

179 промо

23.09-30.09.2021

7

99 промо

109 промо

119 промо Структура на кревети: 

-1/2+1 STD = брачен кревет + помошен   1/3 STD= брачен кревет + единечен  1/3+1 STD = брачен кревет+ единечен кревет + помошен кревет 

-1/4 STD = брачен кревет  + 2 единечни кревети  1/4 APT = брачен кревет + 2 единечни кревети (во друга просторија) 

-1/4+1 APT = брачен кревет + 2 единечни кревети + фотеља на отворање 

 

Автобуски превоз од Скопје, Велес, Кавадарци - 50еур по лице, Прилеп, Битола 40еур по лице 

Деца од 2-11,99год - Скопје, Велес, Кавадарци - 35еур, Прилеп, Битола - 25еур 

Попуст од 10еур за лица повозрасни од 63год - само за Прилеп и Битола 

 

За уплата на 2 или повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите НЕ може да се комбинираат. 

Првите 4 термини и последите 2 термини се ПРОМО и не подложат на попуст. 

 

Атлас Корпорејшн го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% 

  

Автобуски превоз 

Автобускиот превоз е организиран со високотуристички лиценцирани автобуси со клима, тв, и придружник на патувањето. Поаѓањето започнува од Скопје, преку Велис и Битола, Кожани и Лариса, при што патувањето се скратува за стотина километри. Организирани трансфери од останати градови со доплата. 

  

Време на поаѓање превоз Евиа: 

00:00 h Скопје (Дрводекор) патува преку Битола 

00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола 

23:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес и Битола 

01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола 

02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола 

03:00 h Битола (Пред спортска Сала) 

02.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола 

01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 

01.00 h Струга (Хотел Дрим) - Трансвер до Битола 

01:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) 

Време на заминување од Грција: Пефки 14h  по МК време. 


 

ВИЛА АНЕМОС

Пефки - Евиа
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+