ХОТЕЛ ВАЛАМАР МЕТЕОР 4*

Модерно опремениот хотел Метеор во живописното приморско одморалиште Макарска нуди елегантно украсено сместување и ексклузивен ресторан со вешто подготвени јадења, придружени со фини далматински вина и бесплатни безалкохолни пијалоци од диспензерот. 
Хотел Метеор има затворен и надворешен базен, како и сауни и велнес центар. 
Блиската планина Биоково ви дава извонредни можности за пешачење, параглајдерство и летање. 
Може да се шетате покрај брегот на Јадранот или да играте тенис во тенискиот центар близу хотелот Метеор. 

www.hoteli-makarska.hr

Тип на соба

01.03-07.05

08.05-21.05

22.05-11.06

12.06-09.07

10.07-27.08

09.10-08.11

25.09-08.10

18.09-24.09

28.08-17.09

1 /2

1/1

1 /2

1/1

1 /2

1/1

1 /2

1/1

1 /2

1/1

1/2; 1/2 + 1, Супериор, море, балкон

49

66

59

90

76

116

93

142

114

177

1/2; Класик, море

37

52

47

69

60

91

73

111

88

136

Мин. ноќевања

5

5

5

7

7

Краток престој

3 и 4 ноќи + 15 %
1-2 ноќи – на барање

3 и 4 ноќи + 15 %
1-2 ноќи – на барање

3 и 4 ноќи + 15 %
1-2 ноќи – на барање

4, 5,6 ноќи + 15 %
1-2-3 ноќи – на барање

4, 5,6 ноќи + 15 %
1-2-3 ноќи – на барање


Цените се дадени по лице за едно ноќевање на база полупансион 

Попусти и доплати 
Нокевање со појадок - намалување од 8 € 
Дете од 0-1,99 г. - без пансион - гратис 
Дете од 2-11,99 г. - на екстра кревет со 2 возрасни - 50 % попуст 
Дете од 2-11,99 г. во двокреветна соба со 1 возрасен - 30% попуст 
Трет возрасен во ½ + 1 - 20 % попуст 
Туристичка такса - возрасен на ден 1,4 €, деца од 12-18 - 50 %, деца под 12 г. - не плаќаат 
Двокреветна соба за едно лице - на барање 
Креветче за бебиња - се плаќа на лице место - 5 € 

Цените не вклучуваат:      
 
✔ За влез во Хрватска потребен е ПЦР -Негативен тест не постар од 72 часа од датумот на пристигнување 
      ( Атлас Корпорејшн ви нуди асистенција при закажување на тестирање по повластени цени во лиценцирани медицински лаборатории ) 
• Меѓународно патничко здравствено осигурување кое покрива COVIT 19     
• Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци 
• Туристичка такса која се плаќа на лице место   
   
Напомена :     
✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената на сместувањето во хотел - на барање)    
✔ Пасошот треба да е со важност најмалку 3 месеци од датумот на завршување на престојот во Хрватска   
✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн    


 

ХОТЕЛ ВАЛАМАР МЕТЕОР 4*

Макарска
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+