СЛАВИЈА БУДВА ХОТЕЛ 5*

Место положба: Хотелот се наоѓа 450 метри од Словенска плажа, 1,7 км од Будва Стариот Град.  
Содржини: Беспланто на користење: паркинг(зависно од расположивост) infinity базен на покрив со лежалки и чадори, сауна, парна бања, сала за вежбање. 
Исто така на бесплатно користење е и плажата на Iberostar Bellevue *. Во Iberostar Bellevue со доплата од 10еур по особа дневно имаат можност за користење на отворен и затворен базен , тениски терени во период од 10-15 часот, детски клуб. 
Сместување: Сите соби се опремени со клима уред, сеф,сателитска ТВ, телевизор со рамен екран, мини бар, телефон. 
 
Услуга: Појадок и вечера 


 

Период

17.05.2021
03.06.2021

04.06.2021
30.06.2021

01.07.2021
15.07.2021

16.07.2021
19.09.2021

Услуга

Полу Пансион

Полу Пансион

Полу Пансион

Полу Пансион

     Цена

39 EUR

55 EUR

59 EUR

67 EUR


ДАДЕНИТЕ ЦЕНИ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН, ВАЖАТ ДО 31.05.2021 
 

Цената вклучува: 
- Ноќевање на база појадок и вечера   
- infinity базен на покрив со лежалки и чадори, сауна, парна бања, сала за вежбање. 
- паркинг(зависно од расположивост) 
- Туристичка такса  

Цената не вклучува:  
- Патничко осигурување 
- Факултативни излети 
- Лични трошоци на патникот 

Доплати и попусти: 
Прво дете до 11,99 години во стандардна соба- БЕСПЛАТНО 
Второ дете 2 - 11,99 во супериор соба - БЕСПЛАТНО  
Дете од 12-14,99 плаќа 50% од цената за возрасен  
Трет возрасен  -30% од цената за возрасен  

Минимален број на ноќи 3,  за термини од 17.05 до 15.07.2021 и 10%попуст за престој повеќе од 5 ноќевања 
Минимален број на ноќи 5, за термин од 16.07-19.09.2021 и 10% попуст за престој повеќе од 7 ноќи  

• За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е Т.А. „Атлас Корпорејшн“. 

 

СЛАВИЈА БУДВА ХОТЕЛ 5*

Будва
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+