Рим - Вечниот град

РИМ

City break - Март
05-08.03.2023 - 235 EUR - Авион
25-27.03.2023 - 220 EUR - Авион


Полетување за Рим во 14:05 часот. Препорачуваме два часа пред вашиот лет да бидете на аеродром. 
Пристигнување во Рим во 15:55 часот.

Полетување за Скопје во 16:05. Пристигнување во Скопје во 17:50 часот.


Рим, не бил изграден во еден ден - и ќе ви треба повеќе од еден ден да го доживеете овој безвременски град . Вистински колаж на плоштади, пазари на отворено и неверојатни историски локалитети. Скоро 3.000 години глобално влијателна уметност, архитектура и култура... Античките рушевини, Форумот и Колосеумот, ја прикажуваат моќта на поранешната Римска империја... Ватикан, седиштето на Римокатоличката црква, со базиликата на Свети Петар и музеите на Ватикан, во кои се сместени ремек-делата на Микеланџело... Фонтана Ди Треви и фрлена паричка за среќа... Шпанските скали… 
 
ЦЕНА (05-08.03.2023) 235 €
ЦЕНА (25-27.03.2023) 220 €
 
Цената ги вклучува следниве услуги:
 • Авионски превоз на дадената релација / WizzAir
 • Аеродромски такси
 • Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 42х32х25см)
 • Сместување во хотели во Рим / на база 3 ноќевања со појадок
Цената не вклучува:
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со редовна “shuttle bus“ линија
 • Влезници во музеите и културно - историските споменици
 • Патничко - здравствено осигурување
Напомени:
 • Цената на аранжманот зависи од моменталната расположливост на местата
 • Промената на времето на авионскиот лет зависи од авиокомпанијата
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на Атлас Корпорејшн и СКТМ
 

 

Галерија

Рим - Вечниот град

05-08.03.2023 - 235 EUR - Авион
25-27.03.2023 - 220 EUR - Авион
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+