LE PALAZZINE 4*

 ХОТЕЛ LE PALAZZINE 4* - ВАЛОНА

Сместен на самата плажа на 5 км од Кузум Баба и од центарот на  Валона, хотелот LE PALAZZINE ги пречекува гостите во прекрасниот ресторан и бар , во целиот комплекс бесплатен WiFi во целиот хотел, соби кои се климатизирани со минибар, телевизор со рамен екран и приватна бања со туш. 
Хотелот има детско игралиште и поглед кон планините, Појадок се служи секое утро во ресторанот. Гостите можат да уживаат во избор на италијанска кујна во ресторанот. Хотелот има бар со пространа тераса и таверна како и пицерија, сместена на само 200 метри од хотелот Ле Палазин, служи медитерански јадења. Гостите можат да уживаат во разни активности во околината, вклучувајќи нуркање и пешачење. Хотелот нуди и изнајмување велосипеди и изнајмување автомобили. Бесплатен приватен паркинг е достапен пред самиот хотелски објект. 


 ХОТЕЛ LE PALAZZINE 4* Валона
Тип на соба Јуни & Септември 2021 Јули & Август
Двокреветна соба 37 € 43 €
Трет возрасен 36 € 38 €
Деца  0 - 4.99 години бесплатно

• Цената е дадена по лице за ноќевање на база полупансион 


 
• Цената вклучува:
- сместување на база ноќевање со појадок и вечера 
 
• Деца до 4,99 години-  бесплатно  

  Цените не вклучуваат:    

• Меѓународно патничко здравствено осигурување.  

• Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.  

  ✔Во моментот за влез во Република Албанија не е потребен ПЦР тест ( пред вашето патување ве молиме да ја проверите оваа информацијата или  обратете се во агенција) 

Напомена :   

✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената на сместувањето во хотел - на барање)  

✔ Пасошот треба да е со важност најмалку 3 месеци од датумот на завршување на престојот во Албанија 

✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн  

 


Галерија

LE PALAZZINE 4*

Валона
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+