Интерхотел 4* - Сандански


ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ

Нова Година 2023Цена по соба - сопствен превоз

сместување капацитет 3 НП 3 ПП 4 НП 4 ПП
Двокреветна Стандард 2 738 € 805 € 842 943
Еднокреветна Стандард 1 484 € 516 € 564 613
Двокреветна  Супериор 2 821 € 888 € 946 1046
Студио 2 921 € 987 € 1071 1170
Дете 12-15,99 г на доп.легло во соба 298 332 332 384
Дете до 3,99 г. 0 0 0 0
Дете 4-11,99 г.на редовно легло со 1 возрасен 80 98 80 107
Дете 4-11,99 г. на допол. легло во соба 141 158 155 182
Дете 4-11,99 г. на допол.легло во студио 80 98 80 107

 

Цените се во €, се плаќа во денари, 1€ = 62 денари 


Свечена вечера во Ресторан Сандански 

Легенда: НП-ноќевање со појадок / ПП-полупансион 

Во цената Е вклучено: 

Сместување за соодветен број ноќевања и богат појадок /појадок и вечера/ на блок маса 

Новогодишна вечера на 31 декември на поставено мени во населба Сандански 

Празнична новогодишна програма со учество на Невена Цонева 

Бранч на 1 јануари 2023 година од 10:00 до 14:00 часот 

Користење на сауна и фитнес центар 

Користење на надворешен и внатрешен базен со минерална вода 

Користење на отворен термален базен со минерална вода 

Користење на паркинг 

Безжичен интернет низ целиот хотел 

За деца: детско катче со професионален аниматор и игралиште на отворено 

Резервацијата се смета за загарантирана со 40% авансно плаќање до 5 дена по датумот на потврда 

Дополнителна уплата до целиот износ до 09.12.2022 година. 

За откажувања до 09.12.2022 г. нема глоба 

За откажувања по 09.12.2022 г. Уплатата не се враќа 

Интерхотел Сандански го задржува правото на промена на цените 

Во цената НЕ Е вклучено: 

Патничко осигурување 

Превоз 

Неспомнати услуги 

Напомена ! 

Сместување по 15:00 ч. (локално време) 

Напуштање до 12:00 ч. (локално време) 

Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка 


сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.


Интерхотел 4* - Сандански

3 или 4 ноќи
од 29.12.2022 до 01.01.2022 г.
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+