Хургада

ХУРГАДА 2021

Редовна линија со Pegasus Airlines  Хургада, дестинација која со години одзема воздишки на посетители и создава волшебни спомени.Дестинација која со нетрпение ќе очекувате да ја посетите повторно и заслужено го добива епитетот Бисер на Црвеното море.Основана е на почетокот на 20 век како мало рибарско село, а денеска е водечки туристички центар на крајбрежјето на Црвено Море , популарна по долгите песочни плажи, топло време, ноќен живот,прекрасно море и одлични услови за спортови на вода... Хотел  Предлог хотели
Bella Vista 4*   399 €
Amc Royal 5*  455 €
Prima Life Makadi Resort & SPA 5*
Наша препорака !!!
473 €
Desert Rose 5*   475 €
Jasmine Palace Resort 5* 485 €
Stella Di Mare Beach 5* 485 €
Steigenberger Aqua Magic 4* 510 €
Marriot Hurgada  5* 537 €
Jaz Aquamarine Resort 5* 537 €

  Цените се по лице и вклучуваат: 
✔ 6ноќевања  
✔ All inclusive услуга 
✔Редовни авионски линии од Скопје со PEGASUS AIRLINES  
✔ Аеродромски такси  
✔ Чекиран багаж до 20кг + 7 кг рачен багаж  
✔  Организиран трансфер 
✔ Организација на аранжманот 
 
  Цените не вклучуваат:   
✔Меѓународно патничко здравствено осигурување. 
✔ Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци. 
✔ ПЦР тест не постар од 72часа пред влез во државата е задолжителен. (Асистираме за закажување на навремен тест во акредитирана лабораторија ) 
 
 
 
  Напомена :  
✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места на авион и во хотел - на барање) 
✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн Хургада

Лето 2020
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+