Hotel Lion 4*

Хотел Lion 4*
Банско - Бугарија
Зима 2020 / 2021
Lion
   
Тип на сместување
Полупансион
28.12.2020 - 03.01.2021
HB
04.01.2021 - 10.01.2021
HB
14.12.2020 - 27.12.2020 
11.01.2021 - 17.01.2021
25.01.2021 - 28.02.2021
HB
01.12.2020 - 13.12.2020 
18.01.2021 - 24.01.2021 
29.02.2021 - 31.03.2021
 HB
По лице во двокреветна соба
Еднокреветна соба
По лице во Family room
Апартман за 4 лица                        
Возрасно лице на дополнително легло
www.lionbansko.com 

Цената е дадена по лице/апартман за ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)

 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера – вклучени пијалоци во текот на вечерата: вино,пиво,вода и сок.
- Бесплатно користење на базен, фитнес, ски гардероба, превоз до првата станица на скијачките терени

Минимум престој од 5 ноќевања за сите периоди 

Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба - 1 лице
- Двокреветна соба - 2+1 лице
- Family room 2+2 лице
- Аппартман 4+1 лице 

Попусти и доплати:
- Деца до 3,99 год – БЕСПЛАТНО!
- Деца 4 - 11,99 год на дополнителен кревет - 50% од цената за дополнителен кревет
- Деца 4 - 11,99 год на регуларен кревет - 25% од цената за е регуларно легло
- Доплата за туристичка такса 1 еур по лице на ден.
- Користење на сауна, парна бања, џакузи, масажи – се плаќа во хотелот во моментот на користење на истите услуги.

Новогодишна вечера (Задолжителна) – 86,50 еур за возрасн, 43 еур за деца 4 - 11,99 години.
Божиќна вечера (Незадолжителна) - 52 еур за возрасен, 26 еур за деца 4 - 11,99 години. 

20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.09.2019! 
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.10.2019!

Попустот за рана резервација не важи за доплатите!

АКЦИЈА
7=6; 10=9; 14=12 за датуми на пристигнување од 29.02.2020 се до крајот на сезоната.

Акцијата се комбинира со попустот за рана уплата!

 

Галерија

 

Hotel Lion 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+