Лето Хотел ”Garni Hotel MB” 3*

Хотел ,,Garni Hotel MB” 3* е удобен хотел сместен во центарот на Будва, на само 350 метри од морето, 50 метри од комплексот “Словенска Плажа” и  700 метри од стариот град Будва. 
 
Категоризиран како хотел со 3 ѕвезди, “Garni hotel MB” им нуди на своите гости идеален одмор, на идеална локација за идеална цена. Локацијата на хотелот која е одлично позиционирана во туристички главниот град на Црна Гора, комбинирана со квалитетот на сместувањето е пријатно и добро место за идеален одмор во сместувачки капацитети со врвен квалитет. Со акцент на срдечност, удобност, хигиена и квалитет, персоналот на хотелот е достапен 24 часа на ден за сите потреби на гостите. Во рамките на хотелот има ресторан и кафе-бар.Нашата агенција располага  со следниве типови на соби: 
 
Двокреветни соби со два одвоени кревети 
Трокреветни соби со еден брачен кревет и еден единечен 
Четирикреветни апартмани со 2 соби во кои има еден брачен кревет во едната соба  и 2 единечни кревети во другата соба. 
Петкреветни апартмани со 2 одвоени соби во кои има брачен кревет и еден единечен во едната соба и два единечни кревети во втората. 
Сите соби и апартмани имаат сопствена бања со туш кабина, фен, мини фрижидер,ТВ, бесплатен wi-fi, клима уред (вклучен во цената) и тераса. 
 
Појадокот во хотелот е на база на шведска маса.


 

Апартмани / Соби

Соба 1, 2


 

Соба 104, 204, 304, 404


 

Соба 305, 405


 

Апартман 303, 403


 


ПАКЕТ АРАНЖМАН  9 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

 

ТЕРМИНИ

Ноќевање со појадок

1/2 соба
цена по лице со превоз

1/3 соба
цена по лице со превоз

1/4 апартман
цена по лице со превоз

1/5 апартман
цена по лице со превоз

29.06-08.07.2021

9

190

165

145

125

08.07-17.07.2021

9

225

200

175

150

17.07-26.07.2021

9

255

235

200

170

26.07.-04.08.2021

9

275

255

225

185

04.08-13.08.2021

9

275

255

225

185

13.08-22.08.2021

9

260

240

210

175

22.08-31.08.2021

9

225

205

180

150


ВАЖНИ НАПОМЕНИ: 
- Цените во табелите се дадени по лице за 9 ноќевања со вклучен појадок (шведска маса) и автобуски превоз. 
- За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот. 
- Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на www.bbbustours.mk. 
- За време на патувањето треба да  бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно,задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот. 
- Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување. 
- Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата. 
- Туристичка такса и хотелско осигурување се плаќа  на рецепција во хотелот и чини 1,25 евра по лице на ден.Со плаќањето добивате картон за престој и хотелско осигурување кој е потребно да го зачувате до крајот на вашиот аранжман. 
- Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето  се врши  исклучиво во денарска противредност по курс  1 евро (62,00 денари). 
- Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување,препорачуваме  осигурување со вклучено КОВИД -19 покритие. 
- За ова патување важат Општите услови за Патување на СКТМ и Т.А Атлас Корпорејшн-Скопје. 

Лето Хотел ”Garni Hotel MB” 3*

Будва
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+