Hotel Friends 3*

Хотел FRIENDS 3*
Банско - Бугарија
Зима 2019 / 2020
Хотел FRIENDS
   
Вид на сместување 01.12.2019 – 20.12.2019
09.03.2020 – 31.03.2020
HB
21.12.2019 – 27.12.2019
12.01.2020 – 23.01.2020 
HB
03.01.2020 – 11.01.2020
24.01.2020 – 08.03.2020
HB
28.12.2019 – 02.01.2020
HB
По лице во двокреветна economy соба 22,00 евра 27,50 евра 33,50 евра 50,50 евра
По лице во двокреветна стандардна соба 24,00 евра 30,00 евра 36,00 евра 53,00 евра
Еднокреветна соба 38,00 евра 48,50 евра 57,50 евра 85,00 евра
По лице во студио/апартман 30,00 евра 36,00 евра 41,50 евра 63,50 евра
По лице во апартман Delux 24,00 евра 30,00  евра 36,00 евра 47,00 евра

Цената е дадена по лице на база ноќевање со појадок и вечера


 
Цената вклучува:
- Ноќевање со појадок и вечера – HB
- Слободно користење на парна бања, сауна, џакузи, детско катче, WI-FI.

Минимум престој 4 ноќевања во период од 28.12.2019 до 02.01.2020!
Минимум престој 3 ноќевања во период од 03.01.2020 – 11.01.2020 и 24.01.2020 – 08.03.2020! 

Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба – 1 лице
- Двокреветна соба – 2 + 2 деца или 3 лица
- Студио/Апартман - 2 + 1 лице или 2 + 2 деца
- Апартман Delux – 4 + 1 лице 

Попусти:
- Деца до 5.99 години на дополнително легло со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО.
- Деца до 5.99 години со еден возрасен – по цена за еднокреветна соба.
- Прво дете од 6 – 11.99 години на дополнително легло со двајца возрасни – 50% попуст.
- Второ дете од 6 – 11.99 години на дополнително легло со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО.
- Две деца од 6 – 11.99 години со еден возрасен – двете деца плаќаат 50 % од регуларната цена за возрасен.
- Возрасен на дополнително легло - 30% попуст 

Доплати:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Ручек – 7 евра за возрасен, 3,50 евра за деца од 6 – 11.99 години
- Дрво за огрев во апартманите – 12 евра
- Празнична вечера во Меана на 08.12.2019 (опција) – 40,50 евра по лице.
- Божиќна вечера 25.12.2019 (опција) – 40.50 евра за возрасен, 23 евра за деца од 6 – 11.99 години.
- Новогодишна вечера во Меана (задолжителна) 75 евра за возрасен, 34,50 евра за деца од 6 – 11.99 години.
- Новогодишна вечера во лоби бар (задолжителна) – 52 евра за возрасен, 23 евра за деца од 6 – 11.99 години.
- Деца од 2 – 5.99 години плаќаат 12 евра за новогодишна вечера доколку сакаат да имаат оброк. 

25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2019!!!
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.10.2019!!!
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2019!!!

Резервациите со рана уплата може да се откажат до 05.12.2019 година.
После 05.12.2019 година откажувањето ќе биде со 50% пенали.

АКЦИЈА
7=6; 14=12; 21=18 за датуми на пристигнување на 01.12.2019 до 27.12.2019 и од 03.01.2020 – 31.03.2020 година.
6=5 за датуми на престој 01.12.2019 – 27.12.2019 и 03.01.2020 – 31.03.2020 година.
5=4 за датуми на престој 09.03.2020 – 31.03.2020 година.

Акцијата може да се комбинира со попустот за рана уплата.

 

Галерија

 

Hotel Friends 3*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+