Hotel Complex Zara 4*

Hotel Complex Zara 4*
Банско - Бугарија
Зима 2020 / 2021
Хотел Complex Zara
   
Вид на сместување 01.12.2020-20.12.2020 
08.03.2021 - 10.04.2021 
HB
22.12.2020- 27.12.2020
HB
28.12.2020 – 02.01.2021 
HB
03.01.2021 - 10.01.2021
22.01.2021 - 22.02.2021
HB
11.01.2020 - 21.01.2020
21.02.2020 - 07.03.2021
HB
По лице во двокреветна  Standard соба 33,50 € 39,00 € 67,10 € 42,35 € 37,90 €
По лице во двокреветна Delux соба 37,90 € 44,55 € 72,60 € 47,85 € 43,45 €
По лице во апартман со една спална соба 49,50 € 56,00 € 83,60 € 59,40 € 55,00 €
По лице во апартман со две спални соби  49,50 € 56,00 € 83,60 € 59,40 € 55,00 €


Цената е дадена за ноќевање по лице со појадок и вечера ( HB ) 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Користење на внатршен базен со детски дел, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, relax соба, клуб за деца
- Остава за опремата за скијање
- Превоз до првата станица за скијачките терени (со закажување на рецепција)
- Wi – fi

Минимум престој од 3 ноќевања за период од 22.12.2020 – 27.12.2020
Минимум престој од 5 ноќевања за период од 28.12.2020 – 02.01.2021 
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба – 1 лице
- Двокреветна стандардна соба – 2 лица ( две соби поврзани со еден влез и балкони, едната соба со француски кревет и бања и соба со два поединечни кревети и туш во купатилата
- Двокреветна Delux соба – 2 + 2 деца до 11.99 години или 2 + 1 возрасен
- Апартман со една спална соба – 2 + 2 деца до 11.99 години или 2 + 2 возрасни
- Апартман со две спални соби - тип мазонет , за минимум 4 лица со полна уплата
- максимум 4 + 2 лица
Попусти и доплати:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- дете до 5,99 години – бесплатно
- дете од 6 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст
- дете од 6 – 11,99 години на регуларно легло со 1 возрасен – 30% попуст. Не важи за период од 28.12.2020 – 02.01.2021, каде детето плаќа полна цена.
- за еднокреветна соба –20% попуст од цената за соба
- возрасен на дополнително легло – 30% попуст
- сеф – 2,50 евра од ден - се плаќа на лице место
- папучи – 2 евра од папуча – се плаќа на лице место
- baby cot – 3 евра од ден – се плаќа на лице место

* Божиќна вечера на 25.12.2020 година (задолжителна) – 23 евра за возрасни, 12 евра за деца од 4 – 11,99 години.
* Новогодишна вечера во главна сала (задолжителна) – 75 евра за возрасни и 37 евра за деца од 4 – 11,99 години.
* Новогодишна вечера во дополнителна сала ( задолжителна) – 63,50 евра за возрасен и 31 евро за деца од 4 – 11,99 години.
- Гостите ќе добијат доручек-ручек на 01.01.2021, наместо редовната вечера на 31.12.2020 година.

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА
15 % ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.10.2020 
10 % ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2020 (попустот од 10% е валиден единствено за резервации за престој од 6 ноќевања)

За резервации со минимум 7 дена престој направени во период од 01.11.2020 – 30.11.2020 и вклучен период на престој 28.12.2020 – 02.01.2021 валиден е попуст од 10%

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВАТ ПРОМЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ СО ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА!

АКЦИЈА:
7=6, 10=9, 14=12 важи за резервации направени од 01.11.2020 – 30.11.2020 година.

Акцијата не може да се комбинира со попустите за рани уплати и резервации!
Акцијата не важи за париод од 28.12.2020 – 02.01 2021 

 

Галерија

 

Hotel Complex Zara 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+