Велигден во GRAND BLUE FAFA RESORT 5*Ресортот Grand Blue Fafa 5 *се наоѓа на самата албанската ривиера, на прекрасната долга плажа Голем блузу Драч. Оддалечен е на околу 300 км од Скопје и на околу 40 км од Тирана и помалку од 20 минути од пристаништето во Драч.


GRAND BLUE FAFA RESORT 5*
30.04- 02.05.2021
Сместување  3 ноќевањa со појадок 3 ноќевања на база полупансион
Двокреветна делукс соба 118 € 135 €

Цената е дадена по лице за 3 ноќевања на база ноќевање со појадок или полупансион 
 
Цената вклучува:  
✅ 3 ноќевања во двокреветна делукс соба 
✅ Сместување во соба со страничен поглед на море  
✅ Појадок или полупансион (зависно од избраната услуга)  
✅ 1 пијалок за време на оброк  
✅ Користење на СПА центарот: внатрешен базен, Jacuzzi, амам, сауна, парна бања, просторија за релаксација со сол, Emotional и Ice туш и сл. 
✅ Анимација за децата 
 
Попуст:  
• Прво дете 0-5,99 години - бесплатно 
• Прво дете 6-11,99 години - 50 % попуст 
• Второ дете 0-3,99 години - бесплатно 
• Второ дете 4-11,99 години - 30 % попуст 
• Доплата за еднокреветна соба - + 70 % 
 
 Цените не вклучуваат:    
• Дополнителни пијалоци и оброци  
• Услуги во СПА центарот кои не се наведени во описот на услугите кои се вклучени во цената 
• Меѓународно патничко здравствено осигурување.  
• Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.  
 
Напомена :   
✅ Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени  
✅ Пасошот треба да е со важност најмалку 3 месеци од датумот на завршување на престојот во Албанија 
✅ Во моментот за влез во Албанија не е потребен ПЦР Тест (за секоја промена на информацијата обратете се во агенција) 
✅ За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн  

Галерија

Велигден во GRAND BLUE FAFA RESORT 5*

30.04- 02.05.2021
ДРАЧ
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+