ГЕТЕБОРГ

ГЕТЕБОРГ

City break
Авион / 4 дена / 3 ноќевања со појадок
Гетеборг

Гетеборг, вториот град по големина во Шведска. Основан во 1603 година денес претставува средиште на нејзиниот југозападен дел, кој што лежи на устието покрај реката Гота. Имено градот е со големо значење и надвор од границите на својата држава, па се смета за 5-ти по значење град во Нордиските земји. Гетеборг според многумина претставува и е еден од најпријателските градови. Често нарекуваниот “Мал Лондон“ поради многубројните градби и паркови во Англиски стил, градот кој што денес претставува спој на космополитизам, култура и е еден од стопански управителните центри на Северна Европа, е дефинитивно дестинацијата која не треба да ја пропуштите.
   
1 Ден
   СКОПЈЕ – ГЕТЕБОРГ
Полетување за Гетеборг во 06:00 часот. Препорачуваме два часа пред вашиот лет да бидете на аеродром. Пристигнување во Гетеборг во 08:55 часот. Индивидуален трансфер до хотел, и сместување во истиот. Предлог посета на Градскиот соборен храм од првата половина на 19 век во стилот на северниот класицизам, Зградата на стариот суд, Гетеборшката опера, уневерзитетот, како и стадионот Улеви (најголемиот во Скадинавија). Ноќевање. 

2 Ден
   ГЕТЕБОРГ
Појадок. Слободно време за посета на музејот на Волво - едно од нештата што дефинитивно треба да ги посетите, паркот Brunnsparken кој се наоѓа по должината на каналот и е центар на сите активности, посета на безбројните продавници, и барови кои работат до раните утрински часови, како и Рибниот пазар кој претставува и е еден од симболите на Гетеборг. Ноќевање. 

3 Ден
   ГЕТОБОРГ
Појадок. Слободно време и предлог за посета на Забавниот Парк (Liseberg Amusement Park) кој соджи околу 40 различни атракции и ќе ви понуди незаборавни моменти и ден за паметење. Ноќевање. 

4 Ден
   ГЕТЕБОРГ - СКОПЈЕ
Појадок. Индивидуален трансфер до аеродром. Препорачуваме два часа пред вашиот лет да бидете на аеродром. Полетување за Скопје во 09:25 часот. Пристигнување во Скопје во 12:20 часот.
 
ЦЕНА ОД 145 €
 
Цената ги вклучува следниве услуги:
 • Авионски превоз на дадената релација / WizzAir
 • Аеродромски такси
 • Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 42х32х25см)
 • Сместување во хотели хотели во Гетеборг / база 3 ноќевања со појадок
Цената не вклучува:
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со редовна “shuttle bus“ линија
 • Влезници во музеите и културно - историските споменици
 • Патничко - здравствено осигурување
Напомени:
 • Цената на аранжманот зависи од моменталната расположливост на местата
 • Промената на времето на авионскиот лет зависи од авиокомпанијата
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на Атлас Корпорејшн и СКТМ

Галерија

 

ГЕТЕБОРГ

Авион 4 дена / 3 ноќи / појадок

Цена од: 145 €

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+