FAFA PREMIUM ХОТЕЛ 4 *

FAFA PREMIUM ХОТЕЛ 4 * - ДРАЧ 


FAFA Premium Resort ви нуди прекрасно море и извондредни глетки лоциран на плажата Голем. Изграден е во 2016 година еден е од најубавите хотели во регионот на Драч на самото јадранско море. Се наоѓа на 10 км од центарот на Драч.   Луксузно уредените соби декорирани со елегантен стил, неутрални бои и модерен мебел покрај погледот кон море и копно содржат: климатизација, минибар сеф, TV LCD, Key-Card, сопствено купатило со туш, фен, балкон и сл. 
Double / Twin Standard Room (2 ADL) 
Triple Deluxe Room (2 + 1) 
Junior Suite (2+2)  
Содржини: A la Carte Ресторан, Главен ресторан на All Inclusive каде се служи традиционална и европска кујна, Бар покрај базенот, Бар на плажа, 2 Надворешни базени з восрани и деца , сопствена песочна плажа, Конференциска сала , мини клуб за деца, Игралиште , Паркинг и WI- FI. 


FAFA PREMIUM HOTEL 4*
Лето 2021
Период Цена по лице Услуга
Мај 50 € All Inclusive
Јуни 54 € All Inclusive
Јули 64 € All Inclusive
Август 64 € All Inclusive
Септември 54 € All Inclusive

Цената е дадена по лице за едно ноќевање на база All Inclusive 
 
Цената вклучува: 
• Појадок, ручек , вечера 
• Неограничена понуда на локални алкохолни пијалоци и безалкохолни пијалоци од 10:00 - 22:00 часот 
• Чадори за сонце и лежалки 
• Фитнес 
• Занимации со анимациски тимови 
• Туристичка такса 
• Паркинг 
• WI-FI 

Попусти и  доплати 
• Прво дете 0-5,99 години- бесплатно 
• Прво дете 6-11,99 години - 50 % попуст од почетната цена 
• Второ дете 0-1,99 - бесплатно 
• Второ дете - 2-11,99 - 50 % попуст од почетната цена 
• Еднокреветна соба + 70 од почетната цена по соба  
 
 Цените не вклучуваат:    
• Меѓународно патничко здравствено осигурување.  
• Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.  
 
Напомена :   
✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената на сместувањето во хотел - на барање)  
✔ Пасошот треба да е со важност најмалку 3 месеци од датумот на завршување на престојот во Албанија 
✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн  

Галерија

FAFA PREMIUM ХОТЕЛ 4 *

Драч
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+