Апартмани ,,ЈОВАН” 4*

Апартманите ЈОВАН - Будва категоризиран со 4* располага со модерно опремени едноспални и двоспални апартмани  лоцирани веднаш до хотелот “Garni Hotel MB”. Апартманите се карактеризираат со домашна атмосфера и имаат луксузен ентериер кој обезбедува максимална удобност. Модерно опремени и удобни, апартманите нудат услуга базирана на хотелско сместување. Менувањето крпи и чистењето на апартманите е секојдневно. Локацијата на апартманите е идеална за сите оние кои сакаат да имаат мир и тишина, но и да бидат во близина на градот и плажата.Сите апартмани имаат пространа дневна соба, кујна, луксузно купатило, кабловска телевизија, клима уред (вклучен во цената). Бањите во апартманите содржат модерен туш, фен, машина за перење. Обезбеден паркинг. Бесплатен сеф и интернет.


 


- Апартман тип 041: дневна соба опремена со тросед,ТВ,клима споена со трпезарија и кујна и спална соба со два кревети, бања (туш, машина за перење, фен за коса) и опремена тераса; 

 


- Апартман тип 062: дневна соба опремена со тросед и аголна гарнитура,ТВ,клима, трпезарија со модерна кујна, две посебни спални соби од кои едната е со два единечни кревети,а другата со брачен кревет, бања(туш, машина за перење, фен за коса) и 2 опремени тераси; 


 

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ 


 

ТЕРМИНИ

 

Ноќевања

1/2 тип (041)
цена по лице со превоз,минимум 2 лица во апартман

1/3+1 тип (041)
цена по лице со превоз,минимум 3 лица во апартман

1/4 +2 тип (062)
цена по лице со превоз,минимум 4 лица во апартман

 

22.05-26.05.2021

 

4

 

90 €

 

70 €

 

75 €

 

26.05-30.05.2021

 

4

 

90 €

 

70 €

 

75 €

 

30.05-06.06.2021

 

7

 

135 €

 

105 €

 

105 €

 

06.06-13.06.2021

 

7

 

135 €

 

105 €

 

110 €

 

13.06-20.06.2021

 

7

 

135 €

 

105 €

 

110 €

 

20.06-29.06.2021

 

9

 

165 €

 

125 €

 

130 €ЦЕНИ ВО СЕЗОНА


 

ТЕРМИНИ

 

Ноќевање

1/2 соба
цена по лице со превоз за минимум 2 лица во апратман тип  (041)

1/3+1 тип (041)
цена по лице со превоз,минимум 3 лица во апартман

1/4 +2 тип (062)
цена по лице со превоз,минимум 4 лица во апартман

29.06-08.07.2021

9

 

145

140

08.07-17.07.2021

9

 

175

165

17.07-26.07.2021

9

 

200

190

26.07.-04.08.2021

9

 

220

210

04.08-13.08.2021

9

 

220

210

13.08-22.08.2021

9

 

210

200

22.08-31.08.2021

9

 

180

170


УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ: 
- Петто возрасно лице или прво дете до 12 години во апартман тип 062 плаќа 50% од цената во табелата. 
- Второ дете до 12 години во апартман тип 062 плаќа 25% од цената во табелите. 
- Дете до 12 години во апартман тип 041 плаќа 25% од цената во табелите. 
 
ВАЖНИ НАПОМЕНИ: 
 
- Цените во табелите се дадени по лице за 9 ноќевања со вклучен  автобуски превоз. 
- За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот. 
- Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на www.bbbustours.mk. 
- За време на патувањето треба да  бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно,задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот. 
- Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување. 
- Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата. 
- Туристичка такса се плаќа  на рецепција во хотелот “Garni Hotel MB” и чини 1 еврo по лице на ден. Со плаќањето добивате картон за престој кој е потребно да го зачувате до крајот на вашиот аранжман. 
- Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето  се врши  исклучиво во денарска противредност по курс  1 евро (62,00 денари ). 
- Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување,препорачуваме  осигурување со вклучено КОВИД -19 покритие. 
-  За ова патување важат Општите услови за Патување на СКТМ и Т.А Атлас Корпорејшн-Скопје. 

Апартмани ,,ЈОВАН” 4*

Будва
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+