APARTHOTEL LUCKY BANSKO 5*
ВЕЛИГДЕН
ВО ПЕРИОД ОД 05.04 - 10.04.2017
Банско

Апартхотел Лаки Банско е луксузен апартмански комплекс, кој се наоѓа на 450 м од од центарот на Банско и 1600 м од ски лифтовите.
Комплексот располага со 120 луксузни опремени соби, куњски дел, бања, дневна со мебел на развлекување за ноќевање за трето лице, сателитска ТВ, бесоплатни канали со филмови, телефон, сеф, клима, бежичен интернет.
Апартманите DELUX i EXCECUTIVE се со камин !!!
Хотелот располага со Лоби Бар, ресторан LE BISTRO, диско, пијано бар, конференциска сала, Спа центар, фитнес сала, внатрешен базен со топла вода (35 степени)Пакет цени во евра по апартман, по ноќ, за избран број на денови


Тип на сместување

Ноќевања со појадок и вечера, користење на СПА, свечен велигденски дочек, транспорт до црквата во Банско
Пакет за 3 ноќевања  Пакет за 4 ноќевања 
Апартаман  Делукс/2 редовни + 2 доп. легла/  157 150
Апартаман  Екзекјутив/2 редовни + 2 доп. легла/  193 184
www.luckybansko.com

Сместување на деца до 15.99 г. на дополнително легло е бесплатно, до бројот на посочените дополнителни легла во табелата
За децата на дополнително легло се доплаќа само вечера на ден.

Во цените е вклучено:
  • Транспорт до црквата Св. Тројца – Банско на Свечена литургија на 07.04.2018 г.
  • Свечен велигденски дочек со пиење и велигденски јајца
  • По литургијата послужување на велигденски јајца, домашен милиброд, чаша вино
  • Користење на парна бања, сауна, џакузи, фитнес центар, внатрешен Био базен со 33 C.температура на водата и камени лежалки за релаксација, солен базен со соли од Мртво Море од 08.00-21.00
  • Користење на бежичен интернет во целиот хотел iдве компјутерски опремени зони
  • Детско катче за користење од 08.00-22.00, за деца од 3-6 години
Доплати:
  • Доплата за вечера за сместување на дополнително легло 14 евра за возрасно лице на ден, и 8 евра за дете од 4-11.99 г. на ден
  • Велигденски ручек на 08.04.2017 г во ресторан Ле Бистро - 22 евра возрасен и 14 евра деца од 4-11.99 г.
  • Туристичка такса 1 евро од ден по лице

Галерија

Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko