APARTHOTEL LUCKY BANSKO
Есенска промоција во LUCKY BANSKO Aparthotel SPA & Relax
Луксузно сместување + бесплатна вечера + Fish Massage
08.09.2017 - 30.11.2017
Банско

Апартхотел Лаки Банско е луксузен апартмански комплекс, кој се наоѓа на 450 м од од центарот на Банско и 1600 м од ски лифтовите.
Комплексот располага со 120 луксузни опремени соби, куњски дел, бања, дневна со мебел на развлекување за ноќевање за трето лице, сателитска ТВ, бесоплатни канали со филмови, телефон, сеф, клима, бежичен интернет.
Апартманите DELUX i EXCECUTIVE се со камин !!!
Хотелот располага со Лоби Бар, ресторан LE BISTRO, диско, пијано бар, конференциска сала, Спа центар, фитнес сала, внатрешен базен со топла вода (35 степени)Вид на сместување за гости на редовно легло:
ноќевање со појадок + вечера + fish massage 
08.09. - 30.11.2017 г.
Студио Lux - 2 редовни + 1 доп. легло 76 евра
Апартман Lux - 2 редовни + 1 доп. легло 86 евра
Апартмaн Deluxe - 2 редовни + 2 доп. легла 106 евра
Апартамент Executive - 2 редовни + 2 доп. легла 128 евра
Апп. Lux со две спални - мин. 4 лица (4 редовни + 1 доп. Легло) 156 евра
Апп. Executive со две спални - мин. 4 лица (4 редовни + 1 доп. Легло) 196 евра
Претседателски апартман - 2 редовни + 2 доп. легла 166 евра 
Доплата за вечера, по лице, по ноќ - само за гости на дополнитело легло 
За дете 2 - 11,99 г.  6 евра 
За возрасно лице - од 12 г. и повеќе 12 евра
www.luckybansko.com

Цените се во евра, по соба, по ноќ, мин. 2 ноќевања

 • Сместување со појадок за дете до 18 години на дополнителен кревет - Бесплатно! - (до бројот на кревети наведени во горната табела)
 • За децата кои се сместени на дополнителни кревети се наплаќа само вечера, по цени прикажани во табелата
Специјалните пакети се во евра, за Студио или Апартман, на ноќ, при минимум 2 ноќевања и истите вклчуваат:
 • Ноќевање со појадок и вечера во ресторанот "Ле Бистро" за гости кои престојуваат на редовно легло.
 • Неискористените вечери не се компензираат
 • Гостите кои се сместени на дополнителен кревет (имаат бестплатно ноќевање со појадок), плаќаат само за вечера според наведените цени
Други бесплатни услуги вклучени во цената:
 • Бесплатнo - по една масажа за сите гости во промотивниот пакет за целиот престој
 • Ice room, парна бања, сауна, џакузи, внатрешен базен за деца и возрасни
 • Фитнес центар - од 8:00 до 21:00 часот
 • Внатрешен БИО базен за деца и возрасни со температура на вода од 33°С, солен базен со соли од Мртво море, солена соба - од 8:00 до 21:00 часот
 • Користење на безжичен интернет низ хотелот и две опремени компјутерски зони
 • Детско катче (8:00-22:00), за деца од 3-6 години, детско игралиште со лулашки, и негувателки за деца кои ќе се грижат за нив од четврток до понеделник во временскиот период од 12:00 до 21:00 часот
 • Вечера: Вечера во ресторанот "Бистро", со избор на 3 менија или шведска маса на мин. 50 гости. (Доплата за вечера само за оние гости кои престојуваат на на дополнително легло според цените наведени во табелата)
 • Доплата: Tуристичка такса и осигурување од 1 еврo по турист дневно. Се плаќа на рецепција при пријавување.
 • Важно: Понудата важи до пополнување на утврдениот број на соби, најмалку 2 ноќевања, во периодот 08.09.2017 - 30.11.2017

Галерија

Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko Апартмани - Lucky Bansko