JAZZ FEST - LUCKY BANSKO

04-12.08.2017
JAZZ FEST - LUCKY BANSKO 2017
Toma Sprostranov ќе биде специјален гостин на хотелот. За време на Jazz Fest тој ќе има предавање за историските корени на џезот.
Во цената е вклучен превоз до централниот плоштад на Банско, каде што ќе биде главната сцена на Jazz Fest.
20% попуст на цените на сите СПА третмани.

20th JAZZ FESTIVAL BANSKO – 4-12.08.2017
Lucky Bansko SPA& Relax – повеќе одошто очекувате!
   
 
Цените се во евра, по соба, по ноќ
Тип на сместување –
ноќевање,  доручек и користење на СПА
Пакет за 3 ноќевања Пакет за 4 ноќевања Пакет за 5 ноќевања
Студио  Лукс  (2 редовни + 1 доп. Легло) 62 59 55
Апартаман  Лукс (2 редовни + 1 доп. Легло) 72 68 65
Апартаман  Делукс (2 редовни + 2 доп. легла) 93 88 83
Апартаман  Екзекјутивн (2 редовни + 2 доп. легла) 123 116 110
Апартаман  Лукс со две спални (4 редовни+1 доп. легло) 127 121 114
Апартаман  Екзекјутив (4 редовни + 1 доп. легла) 148 140 133

* Сместување на деца до 18 г. на дополнително легло е бесплатно, до бројот на посочените дополнителни легла во табелата.
Специјалните пакет цени се во евра , по соба , по ноќ со минимум број на ноќевања според табелата.:
-Ноќевање со доручек
 
Во цената на аранжманот е вклучено:
  • Превоз до централниот плоштад на Банско, каде што ќе биде главната сцена на Jazz Fest.
  • Користење на Ice room, steam bath, Finnish and the IR sauna, contrast showers, fitness center од 8.00 до 21.00 часот
  • Користење на внатрешен BIO базен foза деца и возрасни со температура на водата од 33 °C, солен базен со сол од Мртво Море (од 8.00 до 21.00 часот)
  • Солена соба (relax zone) обложена со сол од Хималајите. Можете да погледнете повеќе на: https://luckybansko.com/spa-center-c142/
  • 20% попуст на цените на сите СПА третмани
  • Користење на бежичен интернет во целиот хотел со две компјутерски опремени зони
  • Детско катче за користење од 08.00-21.00, за деца од 3-6 години
Доплати:
  • Туристичка такса. 1 евро по лице на ден, плаќање во хотел
  • Доплата за ручек или вечера за мени “Summer” во ресторанот “Le Bistro” – 12 евра за возрасен и 6 евра за дете од 2-11.9 години
Цените се валидни само за период од 04.08. – 12.08.2017