ЦЕЛОСНА ПОНУДА

Новогодишен пакет ZEPTER HOTEL Врњачка бања
29.12.2018 – 02.01.2019
ZEPTER HOTEL
   
4 дена / 3 ноќи 5 дена / 4 ноќи
Цена по лице во Стандард соба 1/2  + 1 
310 €
Цена по лице во Стандард соба 1/2  + 1 
350 €
Цена по лице во Лукс соба 1/2  + 1 
380 €
Цена по лице во Лукс соба 1/2  + 1 
435 €
Цена по лице во Де Лукс соба 1/2  + 1 
412 €
Цена по лице во Де Лукс соба 1/2  + 1 
485 €
Цена по лице во Апартман Стандард 1/2  + 1 
460 €
Цена по лице во Апартман Стандард 1/2  + 1 
530 €
Цена по лице во Апартман Де Лукс 1/2  + 1 
570 €
Цена по лице во Апартман Де Лукс 1/2  + 1 
650 €
опција 1: 30.12.2018 - 02.01.2019 опција 1: 29.12.2018 – 02.01.2019
опција 2: 29.12.2018 – 01.01.2019 опција 2: 28.12.2018 – 01.01.2019
3 полупасиони
(појадок и вечера на шведска маса)
4 полупасиони
(појадок и вечера на шведска маса)


 
Во цената е вклучено:
Во цената е вклучено:
Сместување – 4 / 5 ноќевања на база полупансион (шведска маса)
- 29.12.2018 – вечера со музичка програма (со бенд или со DJ)
- 30.12.2018 – Zepter night show со DJ Master chef
- 31.12.2018 – гала вечера со музичка програма
- шведска маса – голем избор на ладни предјадења, топли и ладни јадења, од кои ги издвојуваме специјалитетите на дивеч, медитеранската, интернационалната и домашната кујна
- неограничени домашни пијалоци / аперитиви – ракија, пелинковец, вотка, џин, сокови (газирани и негазирани), домашно вино и пиво, вода (минерална и обична)
- шампањ на полноќ
- 01.01.2019 – вечера со музичка програма
Шведска маса со разни специјалитети и аператив од домашни пијалоци

- користење на базенот, спа центарот, џакузи, сауна, теретана (11- 19ч)
- користење на забавни активности – тенис, билијард, пикадо (11- 19ч)
- бесплатен паркинг
- WI-FI во целиот хотел
- Игротека
- доделување на пакетчиња на Новогодишната ноќ
Специјални попусти за деца:
- едно дете до 10 години со двајца возрасни - бесплатно
- две деца до 10 години со двајца возрасни - бесплатно
- дете до 12 години на посебен кревет со двајца возрасни = 30% попуст од цената
- дете до 12 години на заеднички кревет со двајца возрасни = 50% попуст од цената
Начин на плаќање:
За резервација – уплата на 50% од сумата, неповратен аванс
Целосна уплата – 15 денови пред поаѓање
Во цената не вклучено:
- Туристичка такса 1,2 евра по лице по ден