WELLNESS HOTEL SOTELIA 4 *

ВЕЛИГДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ
НЕЗАБОРАВЕН СЕМЕЕН ОДМОР
30.03 - 08.04.2018
Wellness Hotel Sotelia
   
 
  Редовна цена -20% попуст за резервации до  09.03.2018
Пакет 3 дена (2 ноќи) 283,00 € 226,00 €
Пакет 4 дена (3 ноќи) 424,00 € 339,00 €
Пакет 5 дена (4 ноќи) 509,00 € 407,00 €
Пакет 6 дена (5 ноќи) 636,00 € 509,00 €
Пакет 7 дена  (6 ноќи) 767,00 € 613,00 €
Пакет 8 дена  (7 ноќи) 840,00 € 672,00 €
Цената е дадена во евра по лице во двокреветна соба
 
Пакетот вклучува:
• Полупансион (појадок / вечера) во соба со балкон со Олимска шведска маса со специјалитети од Козјанскиот регион
• неограничен влез во Termaliја Relax,
• 1x влез во Светот на Сауната во Wellness centаr Termalija,
• влез во Termalija Family Fun (ново во 2018)
• капење во базените на Водената Планета во Терме Тухељ,
• капење во Термалниот Парк Aqualuna (од Мај-Септември, зависно од временските услови),
• ноќно капење во Wellness centar Termalija – во петок и сабота,
• „Wellnes“ торба (бањарка и пешкир)
• Поклон за дете
• Фамилијарен излет во Музејот на Крапинските неандерталци
• XXXL фамилијарен ручек во Термалија
• Lunch пакет на заминување
• Бон од 10,00 EUR замена за пансионската вечера за вечера во Ресторан Липа, во ресторанот Гратиола, во дворецот Михановиќ во Терме Тухељ или кај локалните ресторани (Јеленов гребен, Амон, Гостилница Шемпетер)
Доплати:
Такса за престој 1,50 € по лице на ден // полн пансион 15,00 € по лице на ден // Еднокреветна соба 26,00 € на ден // junior suite +40% на ден // suite со jacuzzi и воден кревет +50% на ден // suite со сауна и jacuzzi +60% на ден
Попусти:
Бесплатен престој за дете до 4,99 години со две возрасни лица во соба / 50 % за деца од 5 до 11,99 години на дополнителен лежај / 30 % за деца од 5 до 11,99 години на основен лежај // Трета особа на додатен лежај: 15%
Wellness доплати:
Wellness centar Orhidelia 18,00 € во работни денови од пон. – пет.
Wellness centar Orhidelia 29,00 € ви викенди и празнице во саб.-нед.

 

Галерија

Wellness Hotel Sotelia Wellness Hotel Sotelia Wellness Hotel Sotelia Wellness Hotel Sotelia